بهترین پنجره دوجداره کدام است؟

بهترین پنجره دوجداره کدام است؟

بهترین پنجره دوجداره کدام است، برای رسیدن به جواب این سوال ابتدا لازم است چند دسته بندی ساده برای معرفی پنجره دوجداره یو پی وی سی خدمت شما ارائه دهیم:

سوال بسیار مهمی که اصولا توسط خریداران از ما فروشندگان و تولیدکنندگان پرسیده می شود در ارتباط با انتخابِ بهترین پنجره دوجداره است. ما در این مقاله قصد داریم صادقانه در این باب مطالب مفیدی را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید مناسب ترین خریدتان را انجام دهید.

 1. بهترین نوع پنجره دوجداره (مدل های بازشو)
 2. بهترین مارک یا برند پنجره دوجدار( نوع برند پروفیل)
 3. شرکت های تولید کننده پنجره های دوجداره ( نوع دستگاه ها و در صورت لازم داشتن گواهینامه و iso در تولید)

در و پنجره های آلومینیومی ( Door & Windows )

۱کلیات در و پنجره های آلومینیومی

در و پنجره های آلومینیومی مات یا شفاف بوده و به همراه فریم در محل خود قرار میگیرند که معمولا توسط قفل ، دستگیره و یا چیزی شبیه به آن ،بسته نگهداشته می شوند.

امروزه پنجره های آلومینیومی منفذی برای عبور نور یا هوا نیستند ، بلکه یکی از عوامل زیبایی در هنر معماری و ساخت و ساز محسوب می شوند. برخی از پنجره های آلومینیومی ثابت بوده و باز و بسته نمی شوند و برخی دیگر قابل باز و بسته شدن هستند. از نظر بازشو نیز برخی لولایی و برخی کشویی و برخی دیگر نیز به صورت کلنگی باز می شوند.

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

 

۲اجزاء

اجزاء تشکیل دهنده در و پنجره های آلومینیومی شامل قاب ، فریم ، شیشه و یراق آلات می باشد.

۳انواع

برخی از انواع پنجره بر اساس ماده تشکیل دهنده قاب به شرح ذیل است:

 • پنجره UPVC
 • پنجره آلومینیومی
 • پنجره چوبی
 • پنجره آهنی

مزایای در و پنجره آلومینیومی

 • ظریف ، شکیل و مستحکم بودن
 • نصب سریع
 • سبک بودن و مقاومت در برابر عوامل جوی
 • غیر قابل اشتعال بودن
 • عدم محدودیت در طرح و رنگ
 • قابلیت نصب شیشه ۱ ، ۲ ، ۳ جداره
 • قابلیت بازیافت
 • از پنجره UPVC سبک تر است

اجزاء تشکیل دهنده در و پنجره آلومینیومی

آلومینیوم ساده ( Normal ) : 

شامل دو نوع پروفیل ST و کرونت ( Coronet ) می باشد که پنجره آلومینویمی پر کاربرد در ایران محسوب می شوند و تفاوت آن ها در هندسه سطح مقطع پروفیل آلومینیومی آنها است.

با توجه به مزایای پنجره ST نسبت به کرونت در حال حاضر تقریبا پنجره کرونت در بازار مصرف نمی شود زیرا پنجره های کرونت  علاوه بر عایق نبودن به دلیل قفل بست نامناسب و نصب ضعیف یراق آلات ، بعد از مدتی سست شده و هوابندی آنها نیز به درستی صورت نمی گیرد و باعث ورود گرد و غبار و دود به داخل ساختمان می شود.

اما پنجره های ST دارای پروفیل قوی تر بوده و یراق آلات با کیفیت بهتری روی آن نصب می شود.

آلومینیوم ترمال بریک ( Thermal Break ) :

ضعف عمده پنجره های آلومینیومی ، عایق نبودن نسبت به حرارت می باشد که برای رفع این نقص کارشناسان و متخصصین صنعت آلومینیوم مبادرت به طراحی و تولید نوع جدیدی از پروفیل آلومینیومی به نام ترمال بریک نمودند. پروفیل های ترمال بریک مورد استفاده در صنعت ساخت در و پنجره با تعبیه یک تسمه از جنس پلی آمید که تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد حرارت و ۵۰ درجه سانتی گراد برودت را تحمل می کند ، ایجاد می شود. این سیستم ، عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و استفاده از پوشش آنادایزینگ ( Anodizing ) باعث می شود که هم رنگ های بسیار زیبا و دلنشین برای ساختمان خود داشته باشید و هم با توجه به عایق بودن این پروفیل ، با استفاده از این سیستم شاهد دوام آن در مقابل شرایط جوی نامناسب باشید. آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در ساخت پروفیل های در و پنجره آلومینیومی ، آلومینیوم ۶۰۶۳ می باشد.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

چوب آلومینیوم ( Alu Wood ) :

لایه داخلی پروفیل از جنس چوب و لایه بیرونی از جنس آلومینیوم بوده و به عبارت دیگر در حقیقت چوب آلومینیوم  ( Alu Wood )  یک پروفیل ترکیبی است.

پنجره آلوود

پنجره آلوود

اطلاعات بازار و نکات مهم خرید :

در هنگام خرید باید دقیقا نوع پروفیل پنجره مشخص شود. مثلا آیا نوع کرونت یا ST یا ترمال بریک یا غیره است. طبق آخرین مصوبه هیأت وزیران مورخ مهر ۱۳۸۸ تمامی انبوه سازان موظف به اجرای شیشه دوجداره شده اند و از مواد مصرفی مورد استفاده فقط UPVC و ترمال بریک تأیید شده است.

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است