تفاوت درب و پنجره آلومینیومی با UPVC (بخش دوم)

تفاوت درب و پنجره آلومینیومی با UPVC

 

 

۱- سیستم های کشویی

 

جنسیت پر اصطحکاک و خمشی که در ذرات UPVC است ایجاد مشکل کرده و باعث شده درب ها و پنجره های کشویی از جنس UPVC بسیار کم تولید شود و تقریبا بیشتر شرکت های معتبر در این زمینه مبادرت به تولید چنین محصولی نمی کنند.

البته بعضی از شرکت ها با استفاده از یراق هایی که اصطلاحا به آن ها (فولکس واگنی) می گویند تولید این محصول را انجام می دهند که در مقابل درب و پنجره  و کشویی آلومینیومی که فاقد این اشکالات است چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

 

۲- رنگ پذیری

رنگ پذیری آلومینیوم

رنگ پذیری آلومینیوم

UPVC اساسا قابلیت رنگ آمیزی ندارد و برای تولید محصولات رنگی باید هنگام تولید پروفیل گرانول های رنگی اضافه گردد. آن هم در طیف محدودی از رنگ ها که این کار سخت و غیر قابل توصیه است و از کیفیت پروفیل به وضوح می کاهد.

در حالی که رنگ ها ی پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده بیش از ۲۰۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم می گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است.

علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ آمیزی دیگر یعنی آنادایز تنها در آلومینیوم قابل استحصال است.

در سیستم های پوششی دیگر نظیر طرح های چوب و سنگ و غیره که اختصارا به آن ها دکورال نیز گفته می شود.

در مورد پروفیل های UPVC توسط استیکر یا برچسب تأمین می شود اما در مورد پروفیل های آلومینیوم با رنگ های چاپی و سخت شدن در کوره دوام و زیبایی دو چندانی  دارد.

 

۳- مقاومت در برابر آتش

 

UPVC در دماهای پایین تغییر شکل داده و فرم خود را از دست می دهد. در دما های به نسبت بالاتر نیز به طور کامل ذوب شده و می سوزد که در این حالت دود ناشی از سوختگی خفه کننده و مسموم کننده می باشد. آتش نیز موجب از بین رفتن درب و پنجره می گردد.

اما آلومینیوم در دماهای بالا نیز شکل و جنس خود را حفظ می کند و تنها در دماهای بسیار بالا که تقریبا کلیه اجزاء ساختمان نابود می شوند آلومینیوم نیز از بین می رود آن هم نه یکباره بلکه به تدریج.

 

۴- کالاهای سرمایه ای UPVC

به هیچ عنوان بازیافت نمی شود و جزء محصولات مضر برای چرخه ی طبیعی محیط زیست است. اما آلومینیوم به عنوان یک عنصر طبیعی پر مصرف بعد از حتی چند

قرن دارای قیمت می باشد و به عنوان کالایی سرمایه ای به آن نگاه می شود و به سادگی و

صرف هزینه ای کم قابل بازیافت و تولید مجدد قرار می گیرد.

 

درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی

پنجره یو پی وی سی

پنجره یو پی وی سی

دیدگاه ها بسته شده است