در و پنجره دوجداره آلومینیومی

اطلاعات کاربردی از اجزای مختلف در و پنجره دوجداره آلومینیومی

امروزه با پیشرفت تکنولژی در صنعت ساختمان از در و پنجره دوجداره آلومینیومی در طرح ها و ابعاد مختلف استفاده می شود که این امر باعث شده تا نیاز به اطلاعات در مورد این گونه از در و پنجره آلومینیومی بیشتر مورد نیاز باشد در این مقاله به اجزای مختلف در و پنجره میپردازیم.

 

در و پنجره دوجداره آلومینیومی نرمال:

اولین ویژگی قابل توجه پروفیل آلومینیومی وزن پایین آن است. این خصوصیت به فرآیند حمل و نصب کمک زیادی می‌کند. نکته دیگر مقاومت و دوام بالای در و پنجره آلومینیومی در برابر شرایط جوی، رطوبت و باران است. به علاوه در صورت نیاز به دید و چشم انداز بیشتر در فضا، پروفیل آلومینیومی قابلیت ساخت فریم‌های کم‌حجم و نازک‌تری را می‌دهد.

با وجود این مزایا فکر نکنید در و پنجره دوجداره آلومینیومی هیچ عیبی ندارد!ویژگی منفی این نوع پروفیل هدر دادن انرژی است. اگر در فصل زمستان به پروفیل پنجره‌تان دست بزنید احتمالا از دمای بسیار پایین آن تعجب خواهید کرد!

اما مزایای در و پنجره آلومینیومی بسیار زیاد بود یعنی به خاطر یک ایراد باید استفاده را کنار گذاشت؟ نه خیالتان راحت! برای رفع این مشکل ترمال بریک‌ها وارد بازار شدند.

 

در و پنجره دوجداره آلومینیومی

در و پنجره دوجداره آلومینیومی

 

 در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک:

در پنجره ترمال بریک تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند و در واقع یک حالت دوجداره را در پروفیل ایجاد می‌کنند.

در نتیجه‌ی این تغییر ، پنجره‌ی شما عایق حرارت و صوت می‌شود. به علاوه در استحکام و طول عمر پنجره نیز تاثیر به سزایی ایجاد می‌شود. اما نکته قابل توجه این است که قیمت ترمال بریک از آلومینیوم نرمال بالاتر است. البته درصدی از افزایش قیمت به یک عمر آسودگی می‌ارزد این‌طور نیست؟

انواع شیشه‌های پنجره

برای کامل کردن اطلاعات در زمینه انتخاب بهترین در و پنجره، خوب است مروری بر انواع شیشه‌ها نیز داشته باشیم. همان‌طور که اشاره کردیم شیشه در انواع تک جداره، دو جداره و هوشمند موجود است:

شیشه ساده (تک جداره): این شیشه اولین و ساده‌ترین نوع برای استفاده در پنجره است. ضخامت آن متنوع است و معمولا از ۲ تا ۲۰ میلیمتر تولید می‌شود. شیشه‌های تخت در انواع مشجر، رفلکس و … نیز موجودند.

از مدل‌های مشجر و طرح‌دار معمولا برای محدود کردن دید در نواحی خصوصی خانه استفاده می‌شود. مدل رفلکس و انعکاسی هم به کمک اضافه کردن یک ماده پوششی روی شیشه تخت ساخته می‌شود. این شیشه در روز نور خارجی را بازتاب داده و باعث کاهش نفوذ نور خورشید می‌شود و در شب به صورت برعکس همین حالت عمل می‌کند.

شیشه دوجداره: بهترین انواع شیشه برای استفاده در ساختمان مدل‌های دو و حتی چند جداره هستند. مهم‌ترین برتری دوجداره‌ها نسبت به مدل‌های معمولی، مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و آلودگی صوتی است.

خانه فضای سکونت و آرامش ما است، و قطعا قابلیت عایق صوتی ویژگی مهمی به حساب می‌آید. در شیشه‌ دو جداره، دو شیشه مجزا در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و در فضای بین آن‌ها هوای خنثی یا خلاء تزریق شده است. نتیجه این سیستم گرمای بیشتر در زمستان، سرمای مطلوب در تابستان و عدم انتقال صوت است.

 

در و پنجره دوجداره آلومینیومی

دیدگاه ها بسته شده است