نمای لوور در ساختمان

نمای لوور

نمای لوور، سایبان آلومینیومی ساختمان است که تابش نور مستقیم خورشید را به داخل ساختمان و عبور هوا را کنترل می کند و در ضمن موجب زیبایی نمای ساختمان می شود. لوور سایبان آلومینیومی به سه مدل مختلف در بازار موجود می باشد:

  •  آلومینیومی دوکی 
  •  آلومینیومی مستطیلی
  •  آلومینیومی z شکل

لوور دوکی شکل _ شیدر آلومینیومی

لوور دوکی با شیدر آلومینیومی میتواند با استفاده از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهای نازک و ظریف و خیلی چشمگیر را پدید آورد که نتیجه آن علاوه بر زیبایی نما، آفتاب گیری های مفید و کارا هم است. قطر این لوورها ۱۰۰ میلی متر تا ۴۰۰ میلی متر ساخته می شود و لوورهای آلومینیومی ( ساخته شده از آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم) تأثیرگذاری تابش های نور خورشید را تا ۸۰% کم میکنند و موجب میشوند مصرف انرژی تا ۳۰% کاهش یابد.

لوور-شیدرها از سه قسمت اصلی تشکیل شده که با اتصال به سازه، مجموعه لوور آلومینیومی را شکل می دهد. بخش اتصالی به سازه با نام خورشیدی که شامل دندانه هایی است و تمامی مرحله های تعبیه لوورها را از زاویه صفر درجه با افزایش ۲۲٫۵ درجه ماکزیمم تا ۶۷٫۵ درجه میسر مینماید.

لوورهای مکعبی

لوورهای مکعبی نیز در ابعاد مختلفی تولید میشوند و ساختار کلی آنها از آلومینیوم است.

لوور آلومینیومی zشکل

لوور آلومینیومی zشکل معمولا از ورق های آلومینیومی با ضخامت های مختلف قابلیت طراحی و تولید را دارد و توسط عملیات برش کاری و خم کاری به اشکال مختلف در می آیند و بیشترین استفاده آن ها در پوشانیدن قسمت هایی از نما که نبایستی دیده شوند، می باشد.

لوورهای آلومینیومی به دو دسته آلومینیومی ثابت و متحرک آلومینیومی تقسیم میشوند.

 

 

انواع لوور آلومینیومی ثابت

لوورهای آلومینیومی ثابت از نمونه ای پر مصرف شیدرهای لووری است که به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و همچنین به دلیل تعبیه و نصب راحت امکان نصب بر روی نماهای مختلف مثل نمای شیشه ای ، ورق کامپوزیت و هر نمای دیگری را دارد.

انواع لوور آلومینیومی متحرک

مدل لوور آلومینیومی متحرک با کمک کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتری در کنترل نما کمک میکند و همچنین با اتصال ها و قطعات ویژه ای که به همراه دارد امکان هماهنگی با تکنولوژی های روز را داراست، همین طور میتوان آن را به صورت کاملا شخصی سازی شده در آورد که هزینه بالایی دارد.

لوور سایبان آلومینیومی

در ساختمان های مسکونی، اداره ها،مجموعه های ورزشی و در هر ساختمان دیگری که در آن زیبایی و ایجاد فضای راحت و نور و دمای مناسب مورد توجه است، مورد استفاده قرار میگیرد.

این لوورها قابلیت پرداخت آنادایز برای رنگ های نقره ای،طلایی،برنز و سیاه را دارند و در صورت استفاده از رنگ لاکی ( پودری) لوورهای زاویه دار تأثیر تشعشع خورشید را تا ۸۰% کاهش داده و باعث میشود تا مصرف انرژی تا ۳۰% کاهش یابد و در برابر بادهای بیش از ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت مقاوم است.

تیغه های لوورها میتوانند از متریال های مختلف تشکیل شوند

پروفیل های آهن ، چوب و آلومینیوم و ورق های کامپوزیت از متریال های متداول در اجرای نمای لوور است که بسته به بودجه، ساختمان و موقعیت آب و هوایی در این نما مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای لوور آلومینیومی

  • زیبایی و شکیل بودن سقف نهایی و ایجاد فضایی مدرن
  • امکان دسترسی آسان به فضای زیر سقف با توجه به باز و بست آسان پروفیل ها
  • امکان تولید سایزهای خاص ارتفاعی بر اساس نیاز و سفارش مشتری
  • ضدحریق بودن سقف نهایی
  • قابلیت رنگ آمیزی به صورت دکورال
  • ایستایی و استحکام بالای سقف تمام شده

 

دیدگاه ها بسته شده است