کرکره برقی توبولار

کرکره برقی توبولار

این نوع موتور کرکره برقی بدلیل اینکه بشکل لوله می باشند و درون رول کرکره قرار میگیرند فضای کمتری را نسبت به موتورهای ساید اشغال می کنند و جهت کرکره با تردد متوسط و وزن تا ۱۴۰ کیلوگرم ( توبلار صنعتی تا ۳۵۰ کیلوگرم ) توصیه می شوند .

این نوع موتور کرکره نسبت به سایر موتورها از قیمت پایینتری برخوردار است ولی میزان تردد مجاز آنها نیز کمتر از موتورهای ساید می باشد. این موتور های کرکره برقی دارای برق اظطراری نمی باشند و دارای خلاص کن دستی جهت استفاده در هنگام قطع برق می باشد.

 

نام گذاری کرکره برقی توبولار

این نوع کرکره های برقی از نسل جدیدی از موتور ها بهره می برند که شکل انها شبیه به لوله است و چون ساختار این دسته موتور شکل غلطکی داخل شفت و لوله بزرگتر از خود (شفت) می رود و تیغه بروی شفت پیچ میشود،که به زبان انگلیسی tubular نامند.

مزایای کرکره برقی با موتور توبولار

این نوع از موتور های توبلار با توجه به ساختار و اندازه منحصر به فرد نه تنها در صنعت درب پارکینگ و درب مغازه در صنعت پرده پنجره و سایه بان برقی نیز کاربرد دارد ، که به دلیل رول شدن تیغه ها در فضای کمی را اشغال میکند در مکان هایی که ورودی فضای کم و همچنین ورودی رمپ پارکینگ که اجازه نصب درب های آهنی لولایی جهت نصب جک های بازویی و درب ریلی کنترلی راه نمیدهند با این نوع موتور توبلار امکان می یابد و از طرفی با یک تیر دو نشان میشود بابت صرفه جویی در هزینه ،چون یک هزینه بابت ساخت درب آهنی لولایی و ریلی باید داد و یک هزینه بابت جک اتوماتیک پس این گزینه تقریبا ۵۰% از هزینه ها رو کاهش میدهد.

 • قرار کرفتن درون رول کرکره برقی و اشغال فضای کم
 • قیمت پایین در مقایسه با سایر موتور های کرکره برقی

 

معایب کرکره برقی با موتور توبولار

 • جهت کرکره برقی با میزان تردد بالا مناسب نمی باشد.
 • جهت کرکره برقی سنگین وزن مناسب نمی باشد.
 • در صورت خرابی نیاز است که کل کرکره برقی دِمونتاژ شود تا اینکه موتور تعویض گردد.
 • در صورت خرابی و خلاص شدن گیربکس فاقد سیستم پاراشوت جهت جلوگیری از سقوط کرکره برقی می باشد.

» بصورت پیشفرض برق اضطراری ندارد ( فاقد UPS ) .

 1. سیستم خلاص کن بسیار طاقت فرسا و زمان بر
 2. عدم نصب UPS برقی اضطراری در زمان قطع برق
 3. عدم تعمیرات درصورت خرابی الکترو موتور و گیربکس
 4. درصورت خرابی برای دسترسی به موتور باید کل سیستم کرکره ،تیغه ،شفت باز شود.

 

گشتاور یک کمیت در حرکت چرخشی است به زبان ساده تر هرچه قدرت نیوتن موتور بیشتر و بالاتر برود سرعت پایین تر و سرعت بیشتر باشد. قدرت موتور کمتر این نوع سیستم حتی در خودرو ها هم همین است که از قُطر موتور ۴۵mm برای پرده برقی با قدرت ۳۰nتا ۶۰nنیوتن استفاده میشود.

قُطر۵۹mm برای درب های پارکینگ و مغازه ها با متراژ متوسط با قدرت ۸۰n تا ۱۴۰n نیوتن استفاده میشوند و قُطر۶۴mm و ۹۲mm از ۱۶۰n تا ۳۳۰ n نیوتن که صنعتی میگویند برای کرکره های بزرگ گاراژ کاربرد دارد و ولتاژ مصرفی این نوع موتور ۲۳۰Ac ولت و در زمان قطعی برق توسط یک آچار (خلاص کن) بالا پایین میشود.

تعداد تردد این موتور ها حدود ۳۰ مرتبه در روز است

 

.

متعلقات موتور توبلار

کلیه قطعات موتور توبلار شامل:(  اندکپت یاتاقان ، صحفه پلیت ، مدار کنترل ، ریموت ) که بر خلاف موتور های ساید که در بسته بندی پک موتور این اقلام وجود دارد باید برای موتور های توبلار جداگانه خریداری کرد و دیگر قطعاتی که در زمان خرید داخل بسته بندی قرار دارد:

 1. موتور
 2. آچار تنظیم میکروسوییچ
 3. خار و بست
 4. خلاص کن
 5. تاج یا آداپتور موتور
 6. پایه ستاره ای ۸ ضلعی یا کتابی

معایب موتور توبلار

 1. سیستم خلاص کن بسیار طاقت فرسا و زمان بر
 2. عدم نصب UPS برقی اضطراری در زمان قطع برق
 3. عدم تعمیرات درصورت خرابی الکترو موتور و گیربکس

موتور های پر فروش بازار : ۱.Barzante بارزانته ۲.Universal یونیورسال ۳.doya دویا ۴.SDC اس دی سی ۵.Eelaroy الاروی ۶.smart اسمارت

 

 

دیدگاه ها بسته شده است