کرکره برقی

انواع کرکره برقی و کاربرد آنها

کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک است که جهت استفاده در درب ها و پنجره ها کاربرد دارد. انواع کرکره اتوماتیک، مجموعه ای از صفحات افقی متصل به یکدیگر است که با بالا و پایین رفتن این صفحات، کرکره باز و بسته می شود.

کرکره برقی محافط خوبی در برابر باد و باران است. همچنین شاتر های مورد استفاده در پنجره، از ساختمان در برابر تخریب و سرقت نیز محافظت می کند.

کرکره برقی

کرکره اتوماتیک

 

انواع کرکره برقی:

کرکره برقی دارای انواع، سایز و شکل های گوناگون است که موجب می شود تا به راحتی در مکان های مختلف قابل اجرا باشد. کرکره برقی از انواع متریال های متفاوت شامل فلزات، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، فولاد گالوانیزه، فولاد پوشش داده شده و غیره تولید می شود.

انواع کرکره درب و پنجره:

کرکره های درب و پنجره دارای انواع و مدل های گوناگون هستند شامل موارد زیر:

 • جعبه کرکره در بیرون- در درون ساخته شده

یکی از انواع کرکره برقی به صورت جعبه کرکره برقی در بیرون نمای ساختمان طراحی و اجرا می شود. همچنین در کرکره برقی درون ساختمان، جعبه کرکره برقی، بالای پنجره قرار می گیرد.

 

 

 

 • کرکره دستی

در گذشته کرکره ها به صورت دستی باز و بسته می شدند. اما امروزه کرکره ها دارای انواع گوناگون هستند که می تواند به صورت اتوماتیک باز و بسته شوند. در این نوع کرکره ها می توانید حد بالا و پایین باز و بسته کردن آن را تنظیم کنید. با تکنولوژی های پیشرفته امروزی کرکره های مدرن، عملیات دستی باز و بسته کردن این کرکره ها سریع تر صورت می گیرد.

 • کرکره اتوماتیک مجتمع

در این نوع کرکره اتوماتیک، کرکره درب و پنجره در قالب یک واحد متحد عمل می کنند و عملکرد و تجهیزات آن ها به هم مربوط است.

کاربرد کرکره برقی:

کرکره های برقی دارای کاربرد های فراوانی هستند. این کرکره ها می توانند جهت درب کابین کامیون ها، گاراژ ها، آشپزخانه ها، زندان، انبار ها و غیره مورد استفاده قرار گیرند. کرکره برقی عایقی قوی در برابر باد های شدید و بارندگی است و از آسیب دیدگی ساختمان جلو گیری می کند.

کرکره برقی پنجره:

پنجره های کرکره ای مدرن، در انواع موتور ها تولید می شوند. استفاده از آن ها نیز بسیار ساده است و می توانید با فشار یک دکمه از خانه خود محافظت کنید.

مزایای موتور انواع کرکره برقی پنجره:

با استفاده از این موتور می توانید موقعیت دلخواه باز و بسته شدن کرکره را برنامه ریزی کنید. همچنین موتور کرکره اتوماتیک پنجره هنگام باز و بسته شدن، می تواند موانع قرار گرفته در مسیر کرکره را تشخیص دهد. به این ترتیب کرکره ها متوقف می شوند و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می شود.

 

انواع کرکره برقی فروشگاه و واحد های تجاری:

برای کرکره برقی فروشگاه ها و فضا های تجاری، معمولا از کرکره های پلی کربنات شفاف استفاده می شود که قابلیت دید از داخل و خارج را دارد. موتور به کار رفته در این نوع کرکره ها، می تواند با اندازه و میزان رفت و آمد در فضا، متناسب باشد.

انواع کرکره برقی صنعتی:

کرکره برقی مورد استفاده در صنایع، به دلیل عریض بودن دهانه جهت عبور وسایل نقلیه سنگین، دارای نوعی از موتور ساید است که قدرت بالایی دارد. همچنین تیغه های به کار رفته در  این کرکره ها، از نوع مقاوم رول گیتر فولادی است. این تیغه، مقاومت بالایی در برابر ضربه داردو علاوه بر این، در برابر سر و صدای  محیط کارخانجات، نوعی عایق صدا نیز محسوب می شود.

انواع کرکره برقی پارکینگ و درب:

کرکره برقی مورد استفاده در درب پارکینگ شامل انواع گوناگون تیغه ها و ابعاد است. این تیغه ها معمولا از جنس آلومنیوم یا فولاد هستند که در برابر ضربه و تغییرات جوی مقاوم هستند. موتور این کرکره ها اغلب از نوع توبلار هستند اما در صورتی که عرض دهانه باز شو پارکینگ زیاد باشد، موتور ساید مناسب است.

ویژگی های کرکره برقی:

 • تولید شده از فولاد ضد زنگ و مواد جامد و براق
 • وزن سبک
 • نصب راحت
 • استفاده آسان در طولانی مدت
 • هزینه نگهداری پایین
 • مورد استفاده در هر مکان مانند درب و پنجره
 • ضد سرقت و دارای ایمنی بالا
 • دارای رنگ ها و تیغه های گوناگون
 • قابل نصب در ابعاد دلخواه

شرکت آلومات با داشتن کادری مجرب و کارآزموده آماده هرگونه همکاری در زمینه فروش ، نصب و سرویس انواع کرکره برقی می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است