کرکره برقی آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی

کرکره برقی اتوماتیک/کرکره آلومینیومی

سیستم کرکره برقی اتوماتیک/کرکره آلومینیومی اتوماتیک ترکیبی از کرکره های کلاسیک دستی با جنس تیغه آلومینیوم و مدارات مرتبط و موتور الکترونیکی،جهت اتوماتیک کردن کرکره برقی و سیستم حرکتی آن می باشد.

 

کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی اتوماتیک/کرکره آلومینیومی

 

این نوع کرکره ها برای درب مغازه ها و فروشگاه ها،انبار،سالن،سوله،پارکینگ،ساختمان و غیره می باشد. تیغه های کرکره برقی آلومینیوم بصورت استاندارد برای کرکره برقی با عرض تقریبی ۷متر و ارتفاع تقریبی ۶متر قابل اجرا هستند. البته برای ابعاد بزرگ تیغه کرکره برقی سایز ۱۰۰ که دارای دو پل داخلی می باشد بر تیغه کرکره برقی سایز ۸۰ که دارای یک پل داخلی است اولویت دارد.

در کرکره های برقی از ۴ نوع تیغه استفاده میشود:

 • تیغه کرکره برقی دوجداره (آلومینیوم اکسترود)
  انواع تیغه کرکره برقی

  انواع تیغه کرکره برقی

 • تیغه کرکره برقی رول فرمینگ(گالوانیزه،آلومینیوم فوم دار)
 • تیغه کرکره پلی کربنات(شفاف)
 • تیغه کرکره فولادی

 

 

 

 

 

۱- تیغه کرکره برقی دوجداره : تیغه های دو جداره که به جهت استقامت بالا و همچنین تمیز بودن و عدم روغن کاری کاربرد بیشتری دارد. سایز های موجود در تیغه کرکره در ۳ سایز ۶۰ ، ۸۰ و ۱۰۰ تولید میشود

از سایز ۶۰ بیشتر در کرکره پارکینگ هایی با ابعاد کوچک و پنجره ها استفاده میشود.

کرکره شیشه ای اتوماتیک فروشگاهی

کرکره شیشه ای اتوماتیک فروشگاهی

از سایز ۸۰ در پارکینگ و فروشگاه ها با ابعاد متوسط تا حدود ۱۵ مترمربع استفاده میگردد. از سایز ۱۰۰ در پارکینگ،فروشگاه ها،آشیانه هواپیماها و سوله های بزرگ و کارخانجات صنعتی استفاده میگردد.

 

۲) تیغه کرکره رول فرمینگ : فرق این نوع تیغه با تیغه های دوجداره در عایق بودن و بی صدا بودن آن می باشد. البته بدلیل اشکالات تیغه های گالوانیزه بهتر است در مناطق رطوبتی بالا استفاده نگردد.

 

۳) تیغه کرکره پلی کربنات : از مزایای این نوع تیغه ضد حرارت،اشتعال،خش و ضد ضربه می باشد و برای تمامی انواع کرکره از جمله پنجره ،پارکینگ،فروشگاه و کارخانجات کاربرد دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیغه شفاف پلی کربنات

تیغه شفاف پلی کربنات

 

۴)تیغه کرکره فولادی : این نوع تیغه از ورقهای ۰/۷ تا ۰/۹ میلیمتر گالوانیزه میباشد که بصورت رول فرمینگ تولید و با رنگ استاتیک عرضه میگردد. یکی از مزیت های این نوع محصول ضد سرقت بودن آن میباشد و ضعف آن حجم زیاد قوس عصائیها (قلابهای تیغه) صدای زیادتری نسبت به انواع دیگر تیغه ها دارد و بهتر است این نوع تیغه برای مصارف فروشگاهی و صنعتی بکار برده شود. دیگر مزیت این نوع کرکره قیمت مناسب تر از کرکره آلومینیومی میباشد.

 

 

کرکره رول آپ اتوماتیک

کرکره رول آپ اتوماتیک

 

انواع موتورهای کرکره برقی اتوماتیک/کرکره آلومینیومی

 1. موتور کرکره توبولار                                                                                                                                                                                                  
 2. موتور کرکره ساید

 

موتور کرکره برقی توبولار

موتورهایی که در داخل شفت یا لوله قرار میگیرند .موتورهای توبولار ،دارای انواع مختلف با وزن درب ها و قطر شفت ها می باشند.موتورهای توبولار معمولا برای درب های

کرکره اتوماتیک پارکینگی و درب فروشگاه ها که میزان تردد آنها خیلی زیاد نیست مورد استفاده قرار می گیرد.قطر این موتورها کم میباشد پس در هنگام رول شدن فضای

کمتری را اشغال میکند.این موتورها استهلاک کمتری نسبت به موتورهای نسل قدیم دارد و صدای کمتری در هنگام استفاده از خود ساتع میکند.قدرت موتورهای توبولار از

۳۰ نیوتون تا ۳۰۰ نیوتون تقسیم بندی میشوند.

 

موتور توبلار کرکره برقی

موتور توبولار کرکره برقی

ویژگی موتور کرکره برقی توبولار

 • قطر کمی دارند،پس فضای کمتری اشغال میکند.
 • قابل نصب در شفت های هشت ضلعی و لوله ای شکل
 • استفاده از برق تک فاز(جهت اتصال به UPS)
 • دارای خلاص کن دستی در نبود برق(بوسیله دستگیره خلاص کن و همچنین اچار جک خودرو)
 • قابلیت رول شدن در داخل و بیرون ساختمان
 • بعضی از انواع این موتورها،دارای باطری بک اپ دار (UPS) میباشد که در در این حالت نسبت ابعاد تا ۳۰ مرتبه در زمان قطع برق میتواند حرکت کند.

موتور کرکره ساید

کاربرد این نوع موتور کرکره اغلب برای فروشگاه ها و پارکینگ های پرتردد و کارخانجات میباشد.از معایب این موتور فضای زیادی که موتور اشغال میکند که طول پلیت این موتور حدود ۶۰ سانتیمتر میباشد که برخلاف موتورهای توبولار که طول پلیت از  ۳۰ سانتیمتر تجاوز نمیکند. میتوان یکی از معایب جهت استفاده در فروشگاه های کوچک و پارکینگ های کوچکی میباشد.اما این نوع موتور کرکره برقی دارای محاسن زیادی میباشد،که قدرت بالا،بیصدا بودن موتور،خصوصا مدل ۲۴ ولت آن دارای باطری بک اپ میباشد. که در زمان قطع برق میتوان کرکره را متناسب با وزن آن تا چندین مرتبه بالا و پایین آورد.از دیگر مزیت های های این موتور،خارج بودن موتور از داخل شافت است.که در زمان خرابی موتور نیاز به پایین آوردن تیغه و مسدود نمودن محل نصب کرکره نمیباشد و با فعال کردن اهرم ایمنی موتور را تعمیر و تعویض نمود.

 موتور کرکره ساید اتوماتیک                                                                                                                                                                                                                                                          موتور کرکره ساید اتوماتیک

 

این نوع موتور در زمان قطع برق دارای یک زنجیر خلاص کن میباشد. که زنجیر بصورت رفت و برگشت میباشد و با چرخاندن آن به بالا و پایین کرکره را حرکت می دهد.

در این حالت نیز بعضی از انواع این موتورها،دارای باطری بک آپ ( UPS) میباشد که در این حالت نسبت به ابعاد تا ۳۰ مرتبه در زمان قطع برق میتواند حرکت کند.

 

کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی اتوماتیک