×

به اشتراک بگذارید

  • نرده شیشه ای اکسپوز

اجرای نرده شیشه‌ای

در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی در عرصه مقاوم سازی شیشه‌ها، مردم ذهنیت منفی نسبت به شیشه مخصوصا از نظر مقاومت و استحکام داشتند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری ماشین‌آلات سکوریت و لمینت پیشرفت‌هایی چشمگیر در صنعت مقاوم سازی شیشه داشته‌ایم و باید این ذهنیت قدیمی خطرناک بودن شیشه را به فراموشی بسپاریم.با اختراع درب اتوماتیک و پیشرفت تکنولوژی در نرده شیشه‌ای و سایر امکانات ساختمان علاوه بر زیبایی، امنیت و آرامش نیز افزایش یافت.

جان پناه شیشه‌ای به سبکهای مختلفی قابلیت اجرا دارد و به تناسب اجرای هر مدل زیبایی و مقاومت مختلفی را دارا خواهد بود.

انواع نرده شیشه‌ای

فیکس پوینت

اسپیگوت

اکسپوز “روکار”

دفنی “توکار”

فریملس “بدون فریم”

نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت با یراق فولاد ضد زنگ (stainless steel) از کناره‌ها به دیوار بولت می‌گردد و در واقع شیشه‌ها و پله‌ها در یک راستا قرار می‌گیرند. در این مدل نرده از شیشه‌های تک لایه سکوریت ۱۰ میل، دولایه ۵ میل، دولایه ۶ میل و دولایه ۸ میل و… استفاده می‌گردد.. هم‌چنین، بسته به دلخواه شما از هندریل (دستگیره) استیل و آلومینیوم با مقاطع u صاف و u گرد استفاده می‌گردد.

نکته حائز اهمیت در این مدل نرده زیر کار مناسب و تراز است. در کل بهتر است محل تلاقی پیچ فیکس پوینت با دیواره یا نرده یک قوطی فلزی با مقطع ۴۰ در ۸۰ میل کار شده باشد که از لحاظ ایستایی و دوام، نرده‌ها دارای مقاومت بیشتری هستند.

جان پناه شیشه‌ای اسپیگوت

سرعت اجرایی نرده شیشه‌ای اسپیگوت به نسبت باقی مدل‌ها بالاتر است. این نرده‌ها از تلفیق شیشه‌های تک لایه یا دو لایه لمینت و یراق استیل u شکل ایستاده که از بالا شیشه را مهار کرده و از پایین در زمین بولت می‌شود، تشکیل شده است. بهتر است در کنار پیچ‌های بزرگی که به زمین فرو می‌رود کمی چسب سنگ استفاده شود تا دوام و ایستایی یراق در زمین در درازمدت یکسان باشد.

معمولا ارتفاع یراق اسپیگوت، از ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر و عرض ۳ تا ۵ سانتی‌متر است.

اندازه قطعات نیز معمولا بین ۱۲۰ تا نهایتا ۲۰۰ سانتی‌متر هستند و مابین شیشه‌ها باید حدود یک سانتی‌متر فاصله باشد. برای گرفتن تاییدیه آتش‌نشانی و پایان کار باید به مواردی از قبیل حداقل دو لایه بودن شیشه‌ها بصورت سکوریت و لمینت، بکارگیری PVB با ضخامت ۱٫۵۲ میل یا ۳٫۲ میل، حداقل ارتفاع شیشه‌ها نیز ۱۱۰ سانتی‌متر از زمین فاصله داشته باشد و برخی موارد دیگر که تمامی آنها هنگام طراحی و نصب توسط تیم مجرب آلومات رعایت و پیاده‌سازی می‌شوند.

نرده شیشه‌ای اکسپوز “روکار”

به منظور ایجاد حفاظ دورتادور —، پرتگاه، تراس، بالکن، روف گاردن و … از این مدل نرده استفاده می‌گردد. همانطور که از اسم این مدل پیداست بعد از اتمام کف سازی و نصب سنگ، سرامیک و… نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته‌ای که در این روش حائز اهمیت است، تراز بودن و صاف بودن کف نهایی “فاینال” می‌باشد. در واقع جانپناه شیشه‌ای اکسپوز روی سطح ناصاف و ناتراز نصب نمی‌گردد و حتی اگر نرده نصب شود، شیشه‌ها در یک راستا قرار نمی‌گیرند و مشکلات عدیده‌ای از لحاظ ایستایی و زیبایی کار بوجود می‌آید.

متریال مورد استفاده در این سیستم آلومینیوم است. درواقع پروفیل‌های خاص آلومینیوم با دانسیته بالا بصورت اختصاصی تهیه و بروی کف تراز نصب می‌گردد.

در واقع بعد از نصب پروفیل‌های آلومینیوم در کف، براکت‌ها و کاورهای پروفیل نمای زیبایی به کار شما می‌دهد که قابلیت باز و بست کردن و امکان ایجاد در طرح و رنگ مختلف را دارا می‌باشند.

شیشه‌های به کار رفته در این سیستم از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت شانزده تا بیست میلی‌متر هستند. در حقیقت می‌توان از دولایه شیشه هشت میل یا دو لایه شیشه ده میلی‌متری استفاده کرد.

هندریل یا دستگیره‌ای که در این مدل از نرده‌ها استفاده می‌گردد متنوع است ولی به طور معمول از یوخپل استیل با گرید ۳۰۴ و ضخامت ۰٫۳ تا ۰٫۵ میلی‌متری استفاده می‌گردد. هم‌چنین، می‌توان از هندریل با طرحهای مختلف دایره‌ای، مربع و … استفاده کرد.

نرده شیشه‌ای دفنی “توکار”

این روش از لحاظ شباهت ظاهری به نرده شیشه‌ای اکسپوز شبیه است، ولی کلیه پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته می‌شوند. در واقع در نرده شیشه‌ای دفنی یا توکار، فقط کاورهای آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین مشاهده می‌شود و تمامی متعلقات داخل زمین کار شده است. شایان ذکر است که نکته مهم در استفاده از این ترکیب نرده شیشه‌ای این است که قبل از اتمام کف‌سازی باید پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته شوند و سپس کار کف‌سازی را به اتمام برسانیم.

نرده شیشه‌ای فریملس “بدون فریم”

این دسته از نرده‌ها نسبت به سایر دسته‌ها اکونومی و اقتصادی‌تر هستند و به تناسب از لحاظ زیبایی و ایستایی در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرد.

شیشه‌های مورد استفاده در این روش، معمولا ۱۰ میل سکوریت شفاف یا ۱۰ میل سکوریت ساتینا است؛ البته قابلیت طراحی و اجرای سندبلاست را ممکن می‌کند. این روش همانطور که از نامش مشخص است، بدون فریم اجرا می‌گردد. هم‌چنین، از حداقل یراق برای اتصال استفاده شده است.

در این روش از بست‌های مختلف شیشه سکوریت مانند بست ۱۲۰ برای اتصال شیشه به دیوار و از بست ۸۰ در ۸۰ برای اتصال شیشه به شیشه (منظور از ۸۰ در ۸۰ ابعاد بست، واحد آن میلی‌متر و برابر ۸ سانتی‌متر در ۸ سانتی‌متر است) استفاده می‌شود. آلیاژ داخلی آن آلومینیوم و روکش بیرون آن از استیل ۳۰۴ بوده که دارای رنگهای طلایی و نقره‌ای و اشکال مربعی، نیم دایره و منحنی می‌شود.

شرکت آلومات برای اجرای نرده شیشه‌ای دارای تیم طراحی مجزایی می‌باشد. پس از هماهنگی با کارشناسان ما، تیم طراح به صورت حضوری به محل پروژه مراجعه می‌کنند و به صورت رایگان طراحی را انجام داده و راهنمایی لازم در جهت بکارگیری مدل مناسب نرده شیشه‌ای را با توجه به فضا و زیرکار به شما ارائه می‌دهد.

این روش جان‌پناه شیشه ای از لحاظ استقامت و ایستایی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و بیشترین فشار و ضربه را متحمل می‌شود. استانداردهای ایمنی برای هندریل شیشه‌ای متفاوت هستند. بر طبق استانداردهای اروپایی، جان پناه شیشه‌ای برای منازل مسکونی باید نیروی ضربات جانبی تا ۱۵۰ کیلوگرم بر مترمربع و برای محیط‌های پرتردد مثل مراکز تجاری، فودکورت‌ها، سینماها و… برابر نهایتا تا ۳۰۰ کیلوگرم بر مترمربع را تحمل کنند.

برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک موتور دانکر آلمان به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

این روزها، بسیاری از ما به دنبال زیباسازی ساختمان‌های مسکونی و تجاری با بیشترین امنیت هستیم. افرادی که در زمینه ساختمان‌سازی فعالیت دارند، سعی می‌کنند که با کمک برخی از متریال‌های خاص، هم ساختمان را به صورت خاص طراحی کنند و هم ایمنی ساختمان را بالا ببرند. با توجه به تغییر استانداردهای آتش نشانی در مورد ايمني ساختمان‌ها، بهتر است که از روش‌های مناسب جهت بالا بردن امنیت ساختمان‌ها استفاده کرد. یکی از بهترین این روش‌ها، استفاده از نرده شیشه ای اکسپوز است. 

نرده شیشه ای اکسپوز، نرده‌های شیشه ای‌اند که می‌توانند در انواع ساختمان‌هاي مسکوني، تجاري و شرکتي مورد استفاده قرار گیرند. زیبایی منحصر به فرد این نرده‌ها و همچنین، ایمن بودن آن‌ها، باعث ایجاد مزیت‌های مختلفی برای این نرده‌های شیشه ای شده است. 

نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟ 

نرده شیشه ای اکسپوز یکی از انواع محصولاتی است که می‌تواند برای دکوراسیون داخلی ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرند. نرده‌ها، برای افزایش امنیت و ایجاد یک تکیه گاه در کنار پله‌ها قرار می‌گیرند و زیبایی منحصر به فردی نیز دارند. اما به هر حال، امنیت برخی از نرده‌ها، آنقدر بالا نیست و این موضوع برای ساکنین یک ساختمان نگرانی ایجاد خواهد کرد. 
نرده شیشه ای اکسپوز یکی از انواع نرده‌های شیشه ای است که می‌تواند برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری با بیشترین ضریب امنیت مورد استفاده قرار گیرد. این نرده با نام نرده شیشه ای روکار نیز شناخته می‌شود. نرده‌های شیشه ای اکسپوز، دارای پروفیل‌های آلومینیومی‌و یا استیل می‌باشند. شیشه به کار رفته برای این نرده‌ها، کاملا محکم در میان پروفیل‌های آلومینیومی‌و استیل قرار می‌گیرد. 
نرده شیشه ای اکسپوز می‌تواند به دلیل داشتن مزیت‌های مختلف، با محبوبیت زیادی مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی با توجه به اینکه شیشه تمامی‌بخش‌های نرده را می‌پوشاند، می‌تواند باعث افزایش امنیت، جلوگیری از پرتاب شدن افراد و ... شود. 

کاربردهای مختلف نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز می‌تواند برای انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و .... استفاده شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. البته توصیه می‌شود که در مراکزی که نیاز به امنیت بیشتر است، این نرده‌ها مورد استفاده قرار گیرند. به طور مثال، مهد کودک‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مکان‌های پر خطری‌اند که نیاز به امنیت بیشتری دارند.
نرده شیشه ای اکسپوز می‌تواند برای راه پله‌ها و یا جلوی بالکن مورد استفاده قرار گیرد. 
نرده شیشه ای برای راه پله 
بیشترین کاربرد نرده شیشه ای اکسپوز، راه پله‌هاند. این نرده‌های شیشه ای، روی راه پله‌ها نصب می‌شوند. نرده‌ها می‌توانند به صورت ساده و یا شیب دار خریداری شوند و نصب گردند. ایجاد امنیت بالا، امکان تمیز کردن آسان و ... از جمله مزیت‌های نرده‌های شیشه ای راه پله‌هاند.
نرده شیشه ای اکسپوز می‌تواند برای انواع راه پله‌ها مورد استفاده قرار گیرد. آن چیزی که اهمیت دارد این است که نرده و شیشه مربوط به این محصول، باید دارای کیفیت بسیار خوبی باشد تا در اثر یک ضربه کوچک، دچار خرابی یا مشکل نشود. 
نرده شیشه ای برای بالکن 
نرده‌های شیشه ای که برای بالکن استفاده می‌شوند، دارای زیبایی منحصر به فردی‌اند. این نرده‌های شیشه ای بیشتر برای بالکن‌هایی که امنیت بالا ندارند و نرده ای جلوی آن‌ها قرار نگرفته است، نصب می‌شوند. 
نصب نرده شیشه ای اکسپوز در جلوی بالکن، به زیبایی بالکن اضافه می‌کند. به خصوص اینکه نرده‌های شیشه ای با پروفیل‌های نقره ای رنگ ساخته می‌شوند و برای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از مزیت‌های استفاده از این نوع نرده، می‌توان به امکان عبور نور اشاره کرد.
همچنین، نحوه نظافت نرده شیشه ای اکسپوز نصب شده در جلوی بالکن بسیار ساده بوده و این یک حسبن بسیار بزرگ برای این نرده‌ها محسوب می‌شود. 
بهترین شیشه مناسب برای نرده شیشه ای اکسپوز
نرده شیشه ای اکسپوز یکی از بهترین نرده‌های شیشه ای است که می‌تواند با کمک دو نمونه شیشه سفارش داده شود. به طور کلی، دو نوع شیشه برای این نرده‌های شیشه ای قابل استفاده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
شیشه‌های سکوریت تک جداره 
شیشه‌های سکوریت تک جداره، یکی از ساده‌‌ترین انواع شیشه‌هایی‌اند که می‌توانند برای نرده‌های شیشه ای مورد استفاده قرار گیرند. شیشه‌های سکوریت تک جداره، مقاومت کمتری نسبت به شیشه‌های دوجداره دارند؛ اما چون قیمت مناسب‌‌تری دارند، شاید انتخاب آن‌ها برای نرده‌های شیشه ای مناسب‌‌تر باشد. 
به هر حال، می‌توان شیشه‌های سکوریت تک جداره را با ضخامت 10 سانتی متر خریداری کرد و برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار داد. 
شیشه‌های دوجداره لمینت شده 
شیشه‌های دوجداره لمینت شده از جمله شیشه‌های‌اند که می‌توانند برای نرده شیشه ای اکسپوز استفاده شوند. این شیشه‌ها، مقاومت بیشتری نسبت به شیشه‌های تک جداره سکوریت دارند. بنابراین، قطعا انتخاب مناسب‌‌تری برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری محسوب می‌شوند. 
شیشه‌های دوجداره لمینت شده، دارای دو لایه شیشه در کنار هم و یک لایه طلقی در وسط‌اند. لایه وسطی این نوع شیشه‌ها، باعث افزایش بازدهی شیشه‌های سکوریت می‌شود و می‌تواند مقاومت آن‌ها را در برابر ضربه بالا ببرد. 
در هنگام انتخاب شیشه‌های دوجداره لمینت برای نرده شیشه ای اکسپوز، حتما به کیفیت شیشه دوجداره توجه داشته باشید. برخی از فروشگاه‌ها برای پایین آوردن هزینه‌های نهایی، شیشه‌های دوجداره سکوریت را با طلق‌های بی کیفیت طراحی می‌کنند. این طلق‌ها پس از گذشت مدت زمانی خشک و بی کیفیت‌‌تر می‌شوند و با یک ضربه به راحتی شکسته خواهند شد. 

مزیت‌های خرید نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

نرده شیشه ای اکسپوز یکی از بهترین نرده‌هایی است که می‌تواند برای انواع ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. نرده‌های شیشه ای اکسپوز، مزیت‌های مختلفی دارند، از جمله:
داشتن زیبایی منحصر به فرد و امکان عبوردهی نور
 نرده شیشه ای اکسپوز به دلیل داشتن شیشه‌های سکوریت یا لمینت، امکان عبور نور را فراهم می‌کند. به همین خاطر، نیاز به استفاده از لامپ‌ها و چراغ‌های مختلف در ساختمان‌ها کاهش پیدا می‌کند. از طرفی زیبایی این نرده‌های شیشه ای، فوق‌العاده است و می‌تواند باعث ایجاد یک دکوراسیون زیبا در ساختمان‌ها شود. 
امکان نگهداری و تمیز کردن آسان این نرده‌ها 
نرده شیشه ای اکسپوز به دلیل داشتن پروفیل‌های آلومینیومی‌و یا استیل، ضد زنگ بوده و به راحتی قابل نگهداری و تمیز کردن است. از طرفی به دلیل به کار رفتن شیشه در این نرده‌های شیشه ای، می‌توان با کمک یک شیشه پاک کن و دستمال نرم، شیشه‌ها را تمیز کرد. 
قیمت مناسب در کنار کارایی بسیار خوب 
نرده شیشه ای اکسپوز دارای قیمت مناسبی است و کارایی خوبی نیز دارد. البته قیمت نهایی این نرده‌ها بستگی به کیفیت آن‌ها، نوع شیشه به کار رفته و ... دارد. 
افزایش ایمنی ساختمان‌های مسکونی و تجاری 
نرده شیشه ای اکسپوز به دلیل داشتن شیشه‌های محکم و امن، امنیت بیشتری نسبت به نرده‌های معمولی دارد. در صورتی که نیاز به افزایش ایمنی ساختمان‌های مسکونی و تجاری و دریافت تاییدیه آتش نشانی باشد، می‌توان از این نرده‌ها استفاده نمود. 
دوام و طول‌عمر بالا 
یکی دیگر از مزیت‌های نرده شیشه ای اکسپوز این است که دارای دوام و طول‌عمر بالایی است. این نرده‌ها به دلیل داشتن پروفیل‌های مقاوم و شیشه‌های با کیفیت، در برابر ضربه، حرارت، رطوبت و ... آسیبی نمی‌بینند و زیبایی خودشان را نیز از دست نخواهد داد. 
امکان انتخاب رنگ پروفیل‌های نرده 
یکی دیگر از مزیت‌های نرده شیشه ای اکسپوز این است که می‌توان رنگ پروفیل های نرده را بر اساس نوع دکوراسیون داخلی انتخاب کرد و اين زمينه هيچ محدوديتي وجود ندارد. 

قیمت نرده شیشه ای اکسپوز چقدر است و چگونه تعیین می‌شود؟

نرده شیشه ای اکسپوز از دو بخش بسیار مهم به نام پروفیل و شیشه تشکیل شده است. پروفیل‌ها، از جمله محصولاتی‌اند که در دور شیشه‌های این نرده‌ها استفاده می‌شوند و نقش تکیه گاه برای شیشه‌ها را برعهده دارند. شیشه‌های سکوریت یکی دیگر از بخش‌های نرده شیشه ای اکسپوز است که باید به صورت اصولی بر روی نرده‌ها نصب شوند.
قیمت نهایی نرده شیشه ای اکسپوز بستگی به قیمت شیشه و پروفیل‌های آلومینیومی‌یا استیل دارد. با توجه به اینکه قیمت این متریال‌ها به صورت روزانه تعیین می‌شوند، نیاز است که حتما برای اطلاع از قیمت نهایی نرده‌های شیشه ای، با مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات این نرده‌ها صحبت کرد. 
یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت نرده شیشه ای اکسپوز تاثیر دارد، متراژ نرده شیشه ای مورد استفاده است. بدیهی است که هر چقدر متراژ نرده بیشتر باشد، متریال‌های مورد نیاز برای ساخت و طراحی نرده نیز بسیار افزایش پیدا می‌کنند. این موضوع باعث گران‌تر شدن هزینه نهایی ساخت و طراحی نرده شیشه ای اکسپوز می‌گردد. 
جمع‌بندی نهایی
در این مقاله سعی کردیم شما را با یکی از زیباترین نرده‌ها آشنا کنیم. نرده شیشه ای اکسپوز، یکی از خاص‌‌ترین نرده‌های شیشه ای است که به دلیل داشتن پروفیل‌های مقاوم، دوام و طول‌عمر بسیار بالایی دارد. این نرده‌های شیشه ای، با شیشه‌های مختلف قابل نصب می‌باشند و می‌توان آن‌ها را سفارشی سازی کرد. برای اطلاع از قیمت‌ها، نحوه خرید و نحوه نصب نرده شیشه ای اکسپوز بهتر است که با مجموعه‌های فروش این نرده‌ها ارتباط بگیرید. 
 
مطالعه بیشتر: نمای شیشه ای

مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade