×

به اشتراک بگذارید

  • مزایای استفاده از درب و پنجره های ترمال برک در صنعت ساختمان

در این مقاله سعی کردیم با توجه به اهمیت بحث حامل های انرژی و محدود بودن آن به خصوص در عصر فعلی و به تبع آن مهم بودن مبحث صرفه جوئی در مصرف انرژی به موضوع درب و پنجره های ترمال برک و فواید و حسن های آن بپردازیم . 

ابتدا ما باید بدانیم منظور از ترمال برک چیست؟از آنجا که آلومینیوم جزء دسته فلزات محسوب می شود و فلزات رسانای خوب گرما و سرما هستند ،

لذا استفاده از پروفیل نرمال یا همان آلومینیومی به تنهایی باعث تبادل حرارتی توسط پروفیل بین محیط های داخل و بیرون ساختمان و به تبع آن هدر رفت انرژی می شود.

لذا مهندسین بر آن شدند که با استفاده از ترفندی از این امر جلوگیری به عمل آورند و آن تقسیم پروفیل به دو بخش داخلی و خارجی از جنس آلومینیوم و استفاده از یک تیغه عایق به عنوان متصل کننده دو بخش تحت عنوان پلی آمید بود ، این همان چیزی است که به آن پروفیل ترمال برک آلومینیومی می گویند. 

پنجره های ترمال برک از فناوری های پیشرفته ای هستند که برای افزایش بهره وری و عایق کاری نوین در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. 


عملکرد عایقی خوب در پنجره های ترمال برک باعث شده تا این نوع پنجره ها گزینه مناسبی جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های تجاری و مسکونی به حساب آیند. 

بحث کیفیتی که در اینجا بسیار حائز اهمیت می باشد این است که حتماً جنس تیغه ها از نوع پلی آمید باشد و از مواد دیگری نظیر پی وی سی استفاده نشده باشد ، زیرا این مواد مقاومت پنجره را کاهش می دهند و همچنین باعث مشکلات کیفی دیگری در حین انجام خدمات فینیشینگ پروفیل می گردد . 

تیغه های پلی آمید موجود در پروفیل های آلومینیومی باعث می شود تا ضریب انتقال حرارتی پروفیل از 203 به کمتر از 4 کاهش پیدا کند، در واقع پلی آمید سبب قطع رسانایی در آلیاژ آلومینیوم می گردد . 

بهترین روش ب رای پی بردن به این نکته که تیغه های استفاده شده در پروفیل ترمال برک از نوع پلی آمید است یا خیر ، این است که تیغه ها را در معرض شعله مستقیم آتش قرار دهید.

در صورتی که تیغه مشتعل شود و بوی نایلون دهد ، تیغه از جنس پی وی سی می باشد و در غیر این صورت به احتمال زیاد تیغه از جنس پلی آمید و مرغوب است .

پنجره های دوجداره ترمال برک طول عمر و دوام بالایی دارند و کمتر دچار فرسایش و خوردگی می شوند، از این رو هزینه تعمیرات و ن گهداری پایینی دارند .

استفاده از درب و پنجره های ترمال برک باعث 38 % کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل زمستان و هم چنین 32 % کاهش اتلاف انرژی در فصل تابستان، 28 % کاهش مصرف سوخت و 20 % کاهش هزینه های سرمایه گذاری اولیه تاسیسات می شود . 

جنس خوب و شیوه ساخت پنجره های ترمال برک باعث شده است که این پنجره ها برای مناطق زلزله خیز کاربردهای فراوانی داشته باشد. پنجره های دوجداره ترمال برک دارای ساختار انعطاف پذیر و خوبی هستند و این انعطاف پذیری در قسمت های داخلی وخارجی پنجره کاملاً نمایان است . 

و نکته آخر اینکه قسمت های داخلی و خارجی در پنجره های ترمال برک می توانند رنگ های متفاوتی داشته باشند و با توجه به شرایط خاص پر وژه می توان از پنجره با رنگ های متنوع استفاده کرد.مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade