×

به اشتراک بگذارید

  • مقاله درب اتوماتیک

به دلیل نیاز به زیبایی، سلامت و بهداشت، سهولت و امنیت در رفت و آمد، حفظ و نگهداري ایزوله مواد شیمیایی و اسیدی در محیط، درب اتوماتیک در طرح ها، مدل ها، و کارایی هاي مختلف تهیه و تولید می گردند. 

امروزه نیاز به کاربرد درب اتوماتیک در بخش هایی از جمله بیمارستان ها، فرودگاه، محیط هاي ایزوله، نیروگاه هاي برق و انرژی، آسایشگاه معلولین، پاساژهای پر تردد و …. کاملا لازم و ضروری است . طراحی و تولید درب اتوماتیک بنا به نیاز، محیط اقلیمی، نوع کاربري، طراحی و نماي ساختمان که به زیبایی نما و سیستم مرتبط می گردد، در انواع مدل های ذیل تقسیم بندي می گردددر حالت معمولی وعرض و ارتفاع استاندارد از این سیستم استفاده می گردد.

Sliding Door Normal 1-1

در حالت غیر معمول و عرض و ارتفاع غیر استاندارد و محیط هاي ایزوله بیمارستان

Sliding Door Power 1-2

وآزمایشگاهی از این نوع سیستم استفاده می گردد.

1-3 Sliding Door Telescopic

سیستم تلسکوپی جهت ورودي هاي نا متعارف کم و زیاد در دو حالت 4 و 2 لنگه متحرك

1-4 Curve Sliding Door : 1000

میلی متر - سیستم نیم دایره و مدور از حداقل شعاع 2000

سیستم کشویی که در شرایط اضطراري دربها متحرك و ثابت قابلیت باز شدن بصورت :

Sliding door break out 1-5

لولایی را دارند و بدین صورت کل فضاي ورودي باز می گردد.

سیستم کشویی زاویه اي (مثلثی) داراي طراحی هوشمند و دقیقی است و از دو قسمت اصلی :

Sliding door angular 1-6

که با یکدیگر تشکیل یک زاویه را میدهند. اساسا محدودیتی در ایجاد این زاویه وجود ندارد،اما بطور کلی این عدد می تواند بین 90 تا 270 درجه متغیر باشد. مناسب ورودی هایی که با کمبود فضا مواجه اند یا ورودي ساختمان در کنج یا زاویه قرار دارند. 

سیستم کشویی شیب دار و مایل ، طراحی منحصر به فرد با مهندسی و تکنولوژي سه بعدی :

Sliding Door inclined 1-7

بسیار بالا، مناسب ورودي ها و نما ي ساختمان هایی که با شیب طراحی و ساخته شده اند.

قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن ، توقف در زمان باز ماندن

کارت و کد خوان، کلید فشاری و لمسی ، اثر انگشت ، ریموت کنترل ،BMS ، اتصال به کلیه سیستم هاي امنیتی ، اطفاء حریق

داراي کلید های چند حالته و قابل استفاده در شرایط خاص ، شرایط آب و هوایی ، میزان تردد ، …دارای قفل الکترو مغناطیسی و باطری بک آپ جهت تنظیم و برنامه ریزی سیستم به هنگام قطع برق

کلیه سیستم ها

در حالی که اغلب مردم تصور می کنند که استفاده از درب اتوماتیک شیشه اي نوعی تجمل به شمار می رود، اما مزایای درب اتوماتیک شیشه ای فواید و قابلیت هایی که این درب ها در اختیار مردم قرار می دهند باعث می شود تا جنبه کاربردی آن بر جنبه زیبایی و شکیل بودنش قالب گردد. 

اولین و یکی از مهم ترین منافع ای که استفاده از درب اتوماتیک و به ویژه درب اتوماتیک شیشه ای در بر دارد، فراهم نمودن دسترسی و ورود و خروج سریع و آسان می باشد. علاوه بر تسهیل ورود و خروج و سرعت بخشیدن به عبور ها و مرور ها، این سیستم نوعی خوش آمد گویی را نیز به مراجعه کنندگان در بدو ورود به ساختمان ابلاغ می نماید که می تواند از نظر روانی تأثیر بسزایی در ذهن افراد داشته باشد. 

مزایاي درب اتوماتیک شیشه اي

یکی دیگر از عواملی که از اهمیت بسزایی در این زمینه برخوردار می باشد این است که استفاده از درب های دستی و سنتی توان فیزیکی و بدنی خاصی را نیا دارد و ممکن است بسیاري از افراد که دچار ناتوانی جسمی و یا کهولت سن می باشند در هنگام عبور از این درب ها دچار مشکل شوند.

در واقع درب های معمولی به دلیل نوع عملکرد، نحوه طراحی و ساخت و حتی مواد مورد استفاده در ساخت ممکن است محدودیت هایی را برای این افراد به وجود آورد، زیرا اغلب این درب ها برای استفاده افراد معمولی با توانایی های عادی مفید می باشند و باعث بروز مشکلاتی برای سایر افراد می گردند 

موارد مذکور باعث شده است تا افراد مسئول به این فکر بیافتند تا به تدریج دربهای سنتی و دستی را با درب اتوماتیک مناسب آن محل جایگزین نمایند و از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای بهره ببرند و قوانینی را نیز در این زمینه به تصویب رسانده اند. 

استفاده از درب اتوماتیک و به ویژه درب اتوماتیک شیشه ای باعث افزایش دسترسی ها و امکانات برای افراد ناتوان و مسن می گردد.  

از طرفی به دلیل استفاده از مواد اولیه خاص در تولید این درب ها، علاوه بر آزادي در طراحی آنها جوانبی همچون جنبه های اقتصادی و زیست محیطی نیز در طراحی و ساخت، باعث افزایش طرفداران استفاده از درب اتوماتیک شیشه اي شده است. 

صرفه جویی در مصرف انرژي برودتی و حرارتی در حد 35 تا 50 درصد در سال، کنترل دما و ورود گرد و غبار در اماکن با تردد بالا، امکان استفاده از حد اکثر فضای موجود و همچین تولید بر اساس اندازه محل مورد نظر، بهره مندي از امکانات و خدمات ویژه جهت مکانهاي خاص مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها و غیره، دقت و کیفیت بسیار بالا به دلیل استفاده از طراحی های جدید و مدرن و مواد اولیه با کیفیت، زیبایی بخشیدن به نماي ورودی ساختمان ها، قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک با توجه به عواملی همچون نوع مراجعین، میزان ترافیک محل، تغییر فصول سال و حتی ساعات شبانه روزی از اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که درب اتوماتیک یا درب برقی را از درب سنتی و دستی متمایز می گرداند.


بعضی ها تصور میکنند که استفاده از درب اتوماتیک برقی در منازل و اماکن، نوعی تجمل گرایی است، حال آنکه با مقایسه ای ساده می توان به فواید زیادشان در مقابل خصوصیت تجملی آنها پی برد. 


درب اتوماتیک برقی چیست؟

در جهان امروزی خرید یکی از فعالیت های روزانه انسان هاست انجام یک خرید هوشمندانه ، می تواند نقش مهمی در بر طرف شدن نیازهای خریداران داشته باشد.

خرید درب اتوماتیک برقی همانند هرکالری دیگر نیازمند داشتن اطلاعات وآگاهی هایی است که می تواند در بر طرف شدن نیازهای آنی وآتی خریداران نقش مهمی را داشته باشد و آسایش و آرامش خیال و منفعت اقتصادی  را براي خریداران عزیز به وجود آوردلزوم استفاده از درب اتوماتیک برقی

از مزایاي درباتوماتیک برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• استفاده بهینه از مواد طبیعی و انرژي در موقع ساخت درب

• صرفه جویی در مصرف انرژی برودتی و حرارتی در حد 35 تا 50 درصد در سال

• کنترل دما و ورود گردوغبار در مکان ها با تردد بالا

• امکان استفاده از حداکثر فضای موجود و همچنین تولید بر اساس اندازه محل مورد نظر

• بهره مندی از امکانات و خدمات ویژه جهت مکان های خاص مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها و…

• دقت و کیفیت بسیار بالا به دلیل استفاده از طراحی های جدید و امروزی و مواد اولیه باکیفیت

• زیبایی بخشیدن به نمای ورودی ساختمان ها

• دارای قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب با توجه به نوع مراجعه کننده ها ، میزان ترافیک محل ، تغییر فصل های سال و حتی ساعات شبانه روزی 


مزایاي درب اتوماتیک برقی

به دلیل نو بودن و جدید بودن صنعت درب اتوماتیک شیشه اي در صنعت و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این استقبال باعث شده است تا تمامی سازندگان و افراد مشغول در ساختمان دنبال قیمت درب اتوماتیک شیشه ای باشند. 

این کار باعث میشود بتوانند بر اساس نیاز خود تصمیم به خرید این محصول بگیرند. قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بر اساس متراژ اندازه گرفته شده طول و عرض ، تعداد لت های درب اتوماتیک شیشه ای، نوع و جنس آن، یراق آلات و اتصالات آن تعیین می گردد 

قیمت درب اتوماتیک شیشه اي

علاوه بر درب شیشه ای اتوماتیک نوع دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای دستی وجود دارد. شما نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید.

اگر درب اتوماتیک شیشه ای باشد نیاز به موتور و سایر متعلقات اتوماتیک دارد. در صورتی که به صورت دستی باشد، بر روي درب شیشه ای دستگیره ای برای باز و بسته کردن به صورت دستی درب شیشه ای نصب می شود. درب شیشه ای سکوریت با توجه به شیشه استفاده شده در آن، مقاوم در برابر ضربه می باشد. درب شیشه اي سکوریت کاربرد های متفاوتی دارد. از درب شیشه اي سکوریت در دودبند ها، بیمارستان ها و … استفاده می شود.

 شرکت آلومات با داشتن کادری مجرب و کارآزموده آماده هرگونه همکاری در زمینه فروش ، نصب و سرویس درب های اتوماتیک می باشد. 


درب اتوماتیک شیشه اي- درب شیشه اي سکوریت

مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade