×

به اشتراک بگذارید

  • سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

  • مقاله

سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

سنسور درب اتوماتیک شیشه ای در داخل و خارج در قسمت بالای اپراتور جهت تشخیص تردد نصب میگردند.

سیستم الکترونیکی هوشمند جهت تشخیص از اشعه ماکروویو و همچنین اشعه مادون قرمز راداری بصورت طولی و عرضی در سنسورها استفاده می کند.

سیستم هوشمند قادر به شناسایی افراد و اشیاء بوده و قابلیت تنظیم را دارا می باشد.

سیستم ضد برخورد ( Anti crash) از امکانات سنسور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.

عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای به این صورت است که در هنگام نزدیک شدن جسمی ، سنسورها تشخیص و با ارسال سیگنال به کنترل برد ، غلطک ها به کمک نیروی موتور به حرکت و درب نیز به صورت اتوماتیک باز می گردد. بدین علت سرعت عملکرد سنسور چشمی ، کنترل برد و حتی موتور سیستم در زمان باز شدن نقش مهمی را دارند.

سنسور چشمی در حالت کلی به دو دسته خطی و پرده ای تقسیم بندی می گردد. نسل جدید سنسور پرده ای ( Light Curtains ) دقت بسیار بالایی دارند و کوچکترین حرکت را تشخیص و کنترل می کند.

در این حالت فضای دید و نقاط کور ، خصوصا در زیر اپراتور درب اتوماتیک نیز پوشش داده می شود. همچنین با استفاده از سنسور پرده ای ( Light Curtain ) دیگر نیاز به استفاده از سنسورهای کناری ( Light barrier ) در لت های ثابت نیست.

عملکرد سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

بارش برف و باران

نور لامپ و تشعشع نور خورشید از کف

ضربه به سنسور چشمی

تشعشع فرکانس موبایل ، تجهیزات دارویی و اشعه ایکس

لرزش های اپراتور درب اتوماتیک

که البته استفاده از سیستم سنسور پرده ای ( Light curtains ) بسیاری از مشکلات را مرتفع و کاهش داده است. در بین شرکت های تولید کننده سنسور چشمی ، برند BEA بلژیک جزء بهترین و کامل ترین در جهان می باشد. قیمت سنسور چشمی نیز متفاوت و به مدل و حساسیت های آن بستگی دارد. لازم به توضیح می باشد که در سرویس درب اتوماتیک ، تنظیم و تمیزی سنسورها نیز لازم و ضروری می باشد.

عواملی که باعث اختلال سنسور چشمی می گردد

مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade