درب اتوماتیک کشویی

در سال‌های اخیر استفاده از درب اتوماتیک به خصوص درب اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک فروشگاهی در مجتمع‌های عمومی و مراکز خرید و پرتردد بسیار رایج شده است. مجهز بودن ساختمان‌ها به درب اتوماتیک کشویی باعث خواهد شد که ساختمان بسیار شیک و مدرن به نظر برسد؛ در امنیت ساختمان موثر بوده و موجب تسهیل در رفت و آمد افراد خواهد شد. بنابراین بدیهی است که در مراکز خرید، مجتمع‌های تجاری، سازمان‌های دولتی و بیمارستان‌ها از درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی استفاده شود.

درب اتوماتیک کشویی چیست؟

از گذشته استفاده از دربهای اتوماتیک کاربرد بسیاری داشته است اما امروزه استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی به سبک مدرن رواج یافته است.

همه چیز درباره درب اتوماتیک شیشه ‌ای کشوئی

درب‌های اتوماتیک دارای تنوع بالایی در نوع و طرح هستند و با توجه به نیاز مشتریان انواع مختلفی در بازار موجود است اما درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی در بین سایر درب‌ها، متقاضی بیشتری داشته و از طرفداران بیشتری برخوردار است. از ویژگی‌های مهم درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی ساده بودن کارکرد و مناسب بودن قیمت این نوع درب اتوماتیک شیشه ای است.

دسته بندی درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی از نظر شکل ظاهری

در این شیوه از دسته بندی، درب‌ها بر اساس شکل و ظاهر تقسیم بندی شده‌اند که به این صورت زیر است.

● درب اتوماتیک کشویی، مدل دوار (Revolving Automatic Doors)

● درب اتوماتیک کشویی، مدل کشویی (Sliding Automatic Doors)

● درب اتوماتیک کشویی، مدل درب‌های منحنی (Curved Automatic Doors)

● درب اتوماتیک کشویی، مدل تاشو (Folding Automatic Doors)

● درب اتوماتیک کشویی، مدل درب تلسکوپی (Telescopic Automatic Doors)


درب اتوماتیک کشویی و انواع آن

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی دارای قطعات مختلفی است؛ از جمله مهم‌ترین اجزای این نوع درب‌ها موتور آن‌ها است. موتور دربهای اتوماتیک در انواع مختلفی در بازار قابل عرضه است که این اختلاف به دلیل توان موتورها است. این توان از ۵۰ تا ۱۰۰۰ وات متغیر است. از دیگر قطعات مهم در درب‌ها، شیشه و جنس آن است. شیشه‌های ساده و طرح دار، روشن و یا مات و شیشه‌های سکوریت هر کدام در تعیین نوع و قیمت درب‌ها موثر است.

نکته مهم دیگر این است که به طور کلی دو مدل فریم برای درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی موجود است و قاب‌های درب‌های اتوماتیک به طور معمول یا از جنس آلومینیوم هستند یا استیل.

در سال‌های اخیر تولید کنندگان، تنوع دو قطعه دیگر از درب‌ها را نیز گسترش داده‌اند و در ارتقای کیفیت آن‌ها بسیار کوشیده‌اند؛ سنسورها و مرکز کنترل.

سنسورها یا به عبارت دیگر چشمی‌ها قطعاتی هستند که به وسیله آن و به واسطه اشعه مادون قرمز حرکات و آمد و شد افراد را تحت نظر قرار می‌دهند و مرکز کنترل که دستورات بسته و یا باز شدن درب‌ها را صادر خواهد کرد.


درب اتوماتیک شیشه ‌ای کشوئی

● این نوع درب در برابر نوسانات الکتریسیته دارای مقاومت بالایی هستند.

● قابلیت تنظیم زمان و سرعت باز و بسته شدن درب‌ها.

● این نوع درب‌ها نیروی متناسب با وزن لت‌های درب را فراهم می‌کنند.

● قابلیت کار کردن حتی با باتری در زمان قطعی برق.

● دارای سیستم حفاظتی و امنیتی قوی.

● قابلیت تنظیم سرعت ترمزها برای جلوگیری از برخورد محکم چهارچوب در به یکدیگر.

● وجود حسگرهایی که به ورود هر گونه جسم خارجی به داخل جلوگیری می‌کنند.


درب اتوماتیک کشویی بریک اوت

درب اتوماتیک کشویی بریک اوت یا به عبارتی درب خروج اضطراری، یک درب اتوماتیک کشویی است که دارای قابلیت‌های متنوعی است. مهم‌ترین ویژگی درب اتوماتیک کشویی بریک اوت این است که در زمان‌های حساس که ورود و خروج افراد از درب اتوماتیک کشویی افزایش می‌یابد، لنگه‌های میانی درب اتوماتیک کشویی بریک اوت که متحرک هستند؛ بر روی قسمت‌های ثابت قرار گرفته و روند عبور و مرور افراد تسهیل می‌یابد.

درب اتوماتیک کشویی بریک اوت یک انتخاب هوشمندانه است که در زمان خطر می‌توان با فشار دادن درب تمامی لنگه‌ها را باز کرد؛ همچنین درب اتوماتیک کشویی بریک اوت مجهز به تنظیمات دستی نیز بوده که شما می‌توانید حالت‌های مختلف باز شدن را بر روی آن اجرا کنید.

موارد استفاده درب اتوماتیک کشویی بریک اوت

در حال حاضر بسیاری از اماکن پر تردد همچون فروشگاه‌ها، مراکز تجاری، برج‌های مسکونی، رستوران‌ها و بیمارستان‌ها به درب اتوماتیک کشویی بریک اوت مجهز هستند.

هزینه راه اندازی و نصب درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای دارای طیف متنوعی از قیمت‌ها است و این امر به دلیل هزینه نصب و وجود بخش‌های مختلفی است که درب از آن‌ها تشکیل شده است؛ این قطعات نیز با توجه به شرکت درب اتوماتیک و خدمات که ارائه می‌دهند، دارای رنج قیمتی مختلفی هستند. قطعات مهم و ضروری درب شیشه‌ای اتوماتیک که در تعیین قیمت درب‌ها موثر بوده، چند مورد هستند که شامل موارد زیر خواهند شد:

● سنسور (حسگر)

● قاب درب (فریم‌ها)

● اپراتور درب

● شیشه‌های درب

● قطعات جانبی

امروزه قطعات ذکر شده با قیمت‌های متفاوت و کیفیت‌های مختلف در بازار موجود است و با توجه به نوع و جنس این قطعات، قیمت‌ها متغیر خواهد بود؛ به‌عنوان‌مثال در خصوص فریم درب‌ها بسته به این که آلومینیوم و یا چوبی انتخاب کنید، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. جنس و ضخامت شیشه از دیگر موارد موارد موثر در تعیین قیمت است. از دیگر قطعات ضروری و بسیار مهم درب اتوماتیک شیشه ‌ای کشوئی، حسگرها هستند که تنوع قیمتی در این قطعه نیز بسیار زیاد است.

تنوع و گستردگی درب اتوماتیک شیشه‌ای در بحث امکانات و قابلیت‌های جانبی نیز بسیار گسترده است و مسلماً هر چه به دنبال امکانات و تجهیزات بیشتری باشید، در نتیجه هزینه‌های پیش رو نیز بیشتر خواهد بود، مثلا یکی از جدیدترین نسل‌های دربهای اتوماتیک، درب اتوماتیک کشویی بریک اوت است. عملکرد این مدل از درب‌ها به این صورت است که در مواقع وجود خطر و بروز وقایع غیر منتظره همچون زلزله با فشار دادن به لنگه‌های درب اتوماتیک کشویی بریک اوت، لنگه‌های درب به صورت موازی باز شده و افراد می‌توانند به راحتی از محل حادثه خارج شوند.

مطالعه بیشتر: درب ریوالوینگدرب اتوماتیک شیشه ‌ای کشوئی و مزایای استفاده از آن

● اولین ویژگی این درب‌ها خصوصا درب اتوماتیک فروشگاهی زیبایی آن‌ها است و اینکه مجهز کردن سازه به این درب‌ها بر مدرن و زیبا جلوه دادن ساختمان بسیار موثر است.

● مزیت دیگر این درب اتوماتیک کشویی، صرفه جویی در مصرف انرژی است زیرا مانع از هدر رفت هوای سرد در فصل تابستان و هوای گرم در فصل زمستان شده و در کاهش هزینه‌های برق مصرفی نیز موثر است.

● وجود تنوع بالا از دیگر ویژگی‌های این درب‌ها است که شما می‌توانید با توجه به کاربرد و ظاهر سازه، درب را سفارش دهید.

● هزینه تعمیرات و نگهداری این درب‌ها به ویژه درب اتوماتیک فروشگاهی نسبت به سایر درب‌ها بسیار کمتر است و با توجه به مواد مصرفی این درب‌ها که غالباً شیشه و آلومینیوم است، میزان فرسایش و خرابی این درب‌ها خیلی پایین است.

● آخرین مزیت درب اتوماتیک کشویی که به آن اشاره می‌کنیم این است که درب‌های اتوماتیک جای خیلی کمتری را نسبت به دربهای قدیمی به خود اختصاص داده و محیط کمتری را اشغال می‌کنند.


درب اتوماتیک فروشگاهی

درب اتوماتیک فروشگاهی برای مراکز پر رفت و آمد و مراکز خرید بسیار پرکاربرد است. درب اتوماتیک فروشگاهی در انواع مختلف، در بازار موجود است و با توجه به این که از درب اتوماتیک فروشگاهی در مکان‌های شلوغ استفاده خواهد شد، تولیدکنندگان تلاش کرده‌اند تا از قطعاتی با ماندگاری بالا استفاده کنند.

این نوع از درب‌های اتوماتیک به واسطه مجهز بودن به سیستم خودکار، هرگونه تماس افراد با درب را محدود می‌کند؛ مانع از کثیف شدن سریع درب شده و سطح بهداشت محیط را نیز افزایش می‌دهند.

از مهم‌ترین مزیت‌های درب اتوماتیک فروشگاهی، قابلیت نصب سریع است که باعث شده افراد بسیاری متقاضی خرید این نوع درب باشند. شما می‌توانید بسته به فضایی که در اختیار دارید اندازه درب اتوماتیک فروشگاهی را سفارش دهید.


پیشنهاد ما، درب اتوماتیک شیشه ‌ای کشوئی

پرطرفدارترین و کاربردی‌ترین نوع درب اتوماتیک شیشه‌ای، نوع کشویی آن است. این نوع از درب در ابعاد و اندازه‌های گوناگون موجود است و جنس شیشه آن نیزغالباً از نوع سکوریت است که در رنگ‌های گوناگون موجود است و شما می‌توانید آن‌را با نمای ساختمان مد نظرتان هماهنگ کنید.

درب‌های کشویی اگر به درستی و با توجه به نظر متخصصان این رشته انتخاب شود بهترین گزینه برای ورودی بوده و آمد و شد افراد را بسیار راحت خواهد کرد.

درب اتوماتیک فروشگاهی و نحوه عملکرد آن

طریقه کار کردن درب‌های کشویی به این صورت است که این درب‌ها به صورت دو طرفه باز شده و دارای چهار لنگه در هستند، دو لنگه کناری ثابت بوده ولی دو لنگه دیگر که در قسمت وسط درب قرار دارند متحرک هستند و به واسطه حسگرهایی که در درب تعبیه شده است، وجود افراد را را تشخیص داده و با دستور قسمت کنترل مرکزی به طرفین حرکت کرده و درب باز خواهد شد.

مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک فولدینگ

درب اتوماتیک کشویی یا درب اتوماتیک فروشگاهی نمونه‌ای جذاب و کاربردی از تولیدات درب‌های خودکار است که در سال‌های اخیر رواج زیادی یافته و طرفداران فراوانی را جذب نموده است. نقش مهم این محصولات در ایجاد امنیت و زیبایی و نیز عملکرد آسان محصولات درب کرکره فروشگاهی توانسته نگاه و علاقه کاربران زیادی را به خود جذب نماید. تا جایی که امروزه اغلب فروشگاه‌ها با نمونه‌های از این تولیدات باز و بسته می‌شوند.

درب اتوماتیک فروشگاهی به طور کلی با یکی از انواع موتورهای توبولار (داخل شفت رونده) و یا ساید زنجیری باز وبسته می‌شود. برای کرکره‌هایی با عرض و ارتفاع بالا و نیز دفعات تردد بیشتر، اغلب از موتورهای ساید زنجیری استفاده می شود که به علت داشتن قدرت بالا و سادگی ساختار زنجیری کاربرد آسانی داشته و کمتر در معرض استهلاک و خرابی قرار دارند. 

درب اتوماتیک کشویی بریک اوت را بشناسیم!

درب اتوماتیک کشویی بریک اوت از انواع درب اتوماتیک فروشگاهی است که با نام خروج اضطراری نیز شناخته می‌شود. این نوع درب اتوماتیک فروشگاهی نوعی درب اتوماتیک کشویی چند منظوره با وظایف مختلف است که در مواقع اضطراری یا افزایش تعداد تردد مورد استفاده بیشتری دارد.

در درب اتوماتیک کشویی بریک اوت لنگه‌های متحرک درب بر روی لنگه‌های ثابت قرار گرفته و باز شدن هر 2 لنگه به‌شکل لولایی امکان‌پذیر است. درب اتوماتیک کشویی بریک اوت در این حالت به اندازه کل عرض دهانه ورودی باز می‌شود.

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی و مزایای آن

انواع درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی از مزایا بسیاری برخوردار است که در ادامه به بیان برخی از آنها می‌پردازیم:

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی دارای امنیت بیشتری نسبت به کرکره دستی است.

عملکرد آسان باز و بسته شدن توسط ریموت یا کلید را در درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی تجربه می‌کنید! به این ترتیب و بدون نیاز به پیاده شدن از خودرو می‌توانید با باز کردن درب پارکینگ به آن وارد یا از آن خارج شوید.

کارکرد روان و بی صدا و زیبایی فوق‌العاده: استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی با مزیت انطباق با تمامی نماهای ساختمان و طیف رنگ گسترده همراه بوده و شما را از نظر دکوراتیو کاملا تامین می‌کند.

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی در برابر صدا، سرما و گرما عایق است.

هر در نمونه درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی و درب اتوماتیک کشویی بریک اوت دارای سیستم خلاص‌کن دستی برای استفاده در زمان قطعی برق هستند. این مورد به‌ویژه در زمان قطعی برق یا کاهش توان آن از مزایا بزرگ و مفید به‌شمار می‌آید.

برای آشنایی با جک درب اتوماتیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی با وجود یو پی اس، از قابلیت نصب باطری بکاپ برای استفاده در زمان قطعی برق نیز برخوردارر است. این مورد با توجه به قطعی متناوب برق در بسیاری از مناطق شهری، مزیت بزرگی به‌شما آمده و از سرگردانی و بروز مشکلات در چنین موقعیتی پیشگیری می‌کند.

 در پایان پیشنهاد می‌کنیم تجربه لذت‌بخش استفاده از انواع درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی و نیز نمونه‌های درب اتوماتیک کشویی بریک اوت را در پارکینگ و دیگر بخش‌های ساختمان از دست ندهید. به این تتیب راحتی و امنیت را با یک محصول به ساختمان خود دعوت می‌کنید!

کلام آخر

در سال‌های اخیر استفاده از درب اتوماتیک کشویی جای درب قدیمی را گرفته است و شما ممکن است به ندرت فروشگاه و یا پاساژی را مشاهده کرده باشید که به سیستم درب‌های اتوماتیک علی الخصوص درب اتوماتیک فروشگاهی مجهز نباشد.

اگر قصد دارید سازه خود را به درب‌های اتوماتیک مجهز کنید، ما به شما درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی را پیشنهاد می‌کنیم که جزو پرفروش‌ترین درب‌های اتوماتیک است ک علاوه بر زیبا نشان دادن ساختمان، سطح امنیت سازه را به شدت افزایش داده و در کاهش مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار است.

برای اطلاع از نمای سرامیک خشک همراه ما باشید.


کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade