×

به اشتراک بگذارید

  • درب اتوماتیک تلسکوپی

درب های اتوماتیک تلسکوپی که به صورت کشویی یا اسلایدی باز و بسته میشوند، بهترین گزینه برای فضاهای محدود و به خصوص با عرض کمتری است که نیاز به ورودی عریض دارند.

همان سنسورهاي به کار رفته (براي باز و بسته شدن) در درب های اسلایدي خودکار در این مدل نیز تعبیه شده است و عملکردی بسیار دقیق و بدون خطا دارند. 

این درب اتوماتیک ، ظاهری بسیار ساده دارند، اما باید گفته شود که عملکرد آنها در مقابل سادگیشان، فوقالعاده کاربردی است.

درب اتوماتیک تلسکوپی حین باز شدن، نسبت به سایر دربها، از سیستم متفاوتی پیروي میکند، بدین صورت که اسلایدهاي درب براي باز و بسته شدن به صورت کشویی روي یکدیگر قرار میگیرند.

 با این عملکرد میتوان حدس زد که درب اتوماتیک تلسکوپی برای مکانهایی با پهنای کم که نیاز به درب های عریض دارند، بسیار کارآمد خواهد بود.

درب اتوماتیک تلسکوپی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

غالبا از دربهاي تلسکوپی خودکار در ساختمانهایی مانند بیمارستانها که به وروديهاي عریض نیاز دارند، اما شرایط بنا به گونهاي است که نمیتوان دربهاي عریض را در آنها جاي داد، استفاده میشود.

به بیانی دیگر باید گفته شود که بعضا برخی از ساختمانها در ورودي خود داراي دهانه کوچکی هستند و در صورت استفاده از دربهاي معمولی، فضاي بسیار کوچک و تنگی در اختیار افراد قرار میگیرد و طبیعتا عبور و مرور سخت میشود. از این رو، با نصب یک درب اتوماتیک تلسکوپی که اسلایدهاي آن یا همان لتها به راحتی به شکل کشویی روي هم قرار میگیرند، میتوان فضایی عریض را براي عبور و مرور ایجاد کرد.

به طور مشخص از دیگر مزایاي درب اتوماتیک شیشه اي میتوان در مراکزي مانند بانکها، هتلها و مراکز اقامتی، بیمارستانها،مراکز تفریحی، انواع مراکز خرید و فروشگاهها و سایر مراکز عمومی که نیاز به ورودي عریض دارند، استفاده کرد. همچنین بعضا دیده شده است که درب اتوماتیک تلسکوپی را در وروديهاي راه هاي فرار و نجات نیز قرار دادهاند.

پس در تمامی مکانهایی که ملاحظات ساختاري اجازه استفاده از دربهاي بزرگ و عریض را نمیدهد، یک درب اتوماتیک تلسکوپی، بهترین گزینه خواهد بود.

درب اتوماتیک اسلایدینگ از دیگر انواع درب های اتوماتیک است.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی چیست؟

پیش از هر چیزي میتوان به زیبایی و شکیل بودن دربهاي اسلایدي تلسکوپی اشاره کرد. از آن جایی که این دربها اتوماتیک هستند، بدون دخالت دست به راحتی باز میشوند و براي عبور و مرور هیچگونه سختی براي افراد وجود نخواهد داشت. به علاوه مانند تمام دربهاي اسلایدي، به فضایی براي جلو و عقب رفتن درب هنگام باز و بسته شدن نیاز نیست.

از سوي دیگر کشویی بودن آنها، از این دربها، دربهایی کاملا بدون صدا ساخته است. یعنی حین استفاده از این دربها، از بابت صداي کوبیده شدن در روي چهارچوب، جیرجیرهاي احتمالی و صداي سایش نگرانی وجود نخواهد داشت.

دربهاي اتوماتیک اسلایدي تلسکوپی در مدلها و عرضهاي متفاوت عرضه میشوند. این دربها میتوان در بسیاري از پروژهها استفاده کرد و بسته به نوع کاربرد و حجم افرادي که از آن عبور میکنند، تغییر سایز داد. به عنوان مثال یک درب اتوماتیک تلسکوپی، میتواند از 4 لت یا 6 لت ساخته شود، این یعنی امکان تغییر سایز در این دربها وجود دارد. بسته به انتظارات مشتری بهترین مدل آن همسو با فضا و نیازها توصیه خواهد شد.

مطالعه بیشتر: درب چشمی 

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب تلسکوپی یکی از انواع درب مدرن در ساختمان های مختلف است. این درب به صورت اتوماتیک و با سنسور هایی که دارد، باز و بسته می شود. در ساختمان های بزرگ و عمومی رفت و آمد زیاد است. در چنین شرایطی کنترل ترافیک اهمیت زیادی دارد. درب های اتوماتیک برای همین ساختمان ها ساخته شده اند. این درب ها با نزدیک شدن شما، باز و بسته می شوند. به این شکل سرعت عمل شما هم در رفت و آمد افزایش پیدا می کند. درب های اتوماتیک برای کسانی که جای کمی در اختیار دارند، یک انتخاب ایده آل است. درب های تلسکوپی بر خلاف درب های لولایی جای زیادی نیاز ندارند. این درب ها روی یک مسیر مستقیم حرکت می کنند و باز/بسته می شوند. آن ها برق کمی و مصرف می کنند و در بهره وری انرژی موثر هستند. اگر در ساختمان سیستم گرمایشی یا تهویه مطبوع فعال باشد، با سرعت بالایی که این درب دارد، هوای مطبوع از ساختمان خارج نخواهد شد. برای ساخت این درب اتوماتیک، از مواد اولیه با کیفیت و مقاومی استفاده می شود. خرید آن همچون یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. با توجه به کاربردی بودن درب های تلسکوپی از درب تسلکوپی پارکینگ برای انواع ساختمان ها استفاده می شود. این درب پارکینگ رفت و آمد راحت ماشین ها و البته امنیت آن ها را تضمین می کند. در ادامه این مقاله درباره ماهیت درب های تلسکوپی، مزیت استفاده، نکات خرید، نصب آن ها در ساختمان های مختلف و در نهایت درب تلسکوپی پارکینگ صحبت می کنیم.

درب اتوماتیک تلسکوپی چیست؟

درب ها در طراحی های متنوعی تولید می شوند. هر یک از آن ها برای جای خاص با ویژگی های منحصر به فردی مناسب هستند. درب تلسکوپی یکی از این محصولات است که برای ساختمان ها استفاده می شود. درب اتوماتیک تلسکوپی برای کسانی که جای کمی در اختیار دارند، گزینه ایده آلی است. بسیاری از مردم برای اجتناب از درب های لولایی سنتی به این نوع درب روی می آورند. این درب ها با طراحی های متنوعی تولید می شوند تا کاربردی تر شوند. در مدلی از درب تلسکوپی درون یک فضا مثل دیوار جا به جای می شوند. این نوع درب در زمان باز شدن، درون دیوار قرار می گیرد. 

دربهای اتوماتیک تلسکوپی

درب تلسکوپی یکی از انواع درب های اتوماتیک در بازار است که طرفداران زیادی دارد. این درب مزایای زیادی برای شما و ساختمانتان به همراه می آورد. برای اینکه با اهمیت دربهای اتوماتیک تلسکوپی آشنا شوید، مزایای آن را در ادامه مطالعه کنید.

کنترل ترافیک

یکی از مهم ترین کاربرد های درب تلسکوپی استفاده از آن برای ساختمان های پر رفت و آمد و عمومی است. درب اتوماتیک تلسکوپی به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند. این باز و بسته شدن سریع، ترافیک رفت و آمد را کنترل می کند و از شلوغی زیاد جلوگیری می شود. انواع ساختمان ها مثل بیمارستان، فرودگاه، ساختمان های اداری بزرگ، هتل ها و بانک با استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی پوشش داده می شوند تا افراد به سرعت و بدون هرج و مرج در آن رفت و آمد کنند. 

دسترسی راحت با درب اتوماتیک تلسکوپی

تصور کنید که در یک روز شلوغ وسایل زیادی در دست دارید. برای اینکه با این وسایل وارد ساختمان شوید، درب تلسکوپی بسیار کاربردی است. همه افراد از جمله افراد کم توان می توانند به راحتی از درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی استفاده کنند. 

مصرف بهینه انرژی

هزینه های انرژی بخش قابل توجهی از هزینه های کل ساختمان را به خود اختصاص می دهد. همه ساکنین در پی محصولات و تجهیزاتی هستند که بتوانند هزینه های انرژی را کاهش دهند. یکی از این تجهیزات دربهای اتوماتیک تلسکوپی است. این درب ها به سرعت باز و بسته می شوند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند. 

زیبایی ظاهری

بسیاری از افراد در کنار کاربردی بودن درب ها، به زیبایی آن ها هم اهمیت می دهند. دربهای اتوماتیک تلسکوپی گزینه خوبی برای زیبا سازی ساختمان محسوب می شوند. آن ها ظاهری شیک و مدرن دارند و برای انواع ساختمان ها مناسب اند. 

صرفه جویی در فضا

آیا تا به حال به ساختار درب های لولایی توجه کرده اید؟ درب های لولایی فضای زیادی برای باز و بسته شدن نیاز دارند. از همین رو درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی جایگزین خوبی برای آن محسوب می شود. درب تلسکوپی در یک مسیر صاف به طرفین جا به جا می شوند. کسانی که جای زیادی ندارند، با استفاده از درب تلسکوپی کشویی بهتر می توانند از فضا استفاده کنند. 

افزایش نور با درب اتوماتیک تلسکوپی 

با توجه به اینکه شیشه به خوبی نور را از خود عبور می دهد، استفاده از آن در روشنایی ساختمان نقش مهمی دارد. معمولا درب اتوماتیک تلسکوپی از شیشه های بزرگی ساخته شده است. هر چقدر این شیشه ها بزرگ تر باشند، نور بیشتری هم وارد ساختمان می شود. با استفاده از دربهای اتوماتیک تلسکوپی ساعاتی از روز به نور و سیستم روشنایی نیازی نخواهید داشت. 

آلومات ارائه دهنده انواع درب های اتوماتیک و نماها مانند نمای شیشه ای فریم لس است.

نکات خرید دربهای اتوماتیک تلسکوپی

این روز ها در انواع ساختمان ها می توان یک درب اتوماتیک تلسکوپی یا انواع دیگر درب اتوماتیک را مشاهده کرد. دربهای اتوماتیک تلسکوپی سهم بزرگی از عملکرد ساختمان را به خود اختصاص می دهند. این درب ها امن و کاربردی هستند. انواع شیشه هایی که برای ساخت درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی استفاده می شوند، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. قاب های درب تلسکوپی در انواع شرایط آب و هوایی مقاومت می کند و نگهداری از آن آسان است. به طور کلی از هر جهت استفاده از این درب ها یک انتخاب ایده آل به نظر می رسد. سنسور هایی در این درب اتوماتیک تلسکوپی به کار رفته اند که با نزدیک شده به آن ها، درب باز و بسته می شود. در مورد درب تلسکوپی پارکینگ این باز و بسته شدن با فرمان ریموت و کنترل شما صورت می گیرد. برای خرید اتوماتیک تلسکوپی رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، اهمیت زیادی دارد.

اندازه درب اتوماتیک تلسکوپی

اندازه درب از اولین فاکتور هایی است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید. درب تلسکوپی پارکینگ یا شیشه ای به صورت استاندارد، اندازه های مشخصی دارد. هر چقدر اندازه آن ها بزرگ تر باشد، قیمت هم افزایش پیدا می کند. درب های مورد بحث به صورت پانل تولید می شوند. دو تا چند پانل برای هر ساختمانی ضرورت دارد. انتخاب تعداد پانل ها به اندازه درگاه ساختمان بستگی دارد. 

جنس و نوع مواد اولیه دربهای اتوماتیک تلسکوپی

مواد اولیه نقش مهمی را در عملکرد و البته دوام درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ایفا می کنند. یکی از مهم ترین بخش های درب تلسکوپی، شیشه آن است. هر یک از انواع شیشه ها در امنیت درب تلسکوپی اثر می گذارند. برای اینکه با درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی های آشنا شوید، در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

شیشه سکوریت درب تلسکوپی

شیشه سکوریت یکی از شیشه های ایمن برای استفاده در ساختمان های مختلف است. این شیشه در مقابل ضربه مقاومت خوبی دارد و در صورتی که ضربه سنگینی به آن وارد شود، به تکه های آسیب زا و تیز تبدیل نمی شود.

شیشه دوجداره و سه جداره درب تلسکوپی

یکی دیگر از شیشه های مهمی که برای ساخت دربهای اتوماتیک تلسکوپی استفاده می شوند، شیشه دو جداره و سه جداره است. این نوع شیشه با دو تا سه لایه ساخته می شود. گازی که بین این لایه ها قرار دارد، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند. علاوه بر آن مقاومت این شیشه های دوجداره و سه جداره تا حد زیادی قابل اطمینان است. 

قاب های درب اتوماتیک تلسکوپی

یکی دیگر از بخش های اصلی در یک درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی قاب های آن است. این قاب ها از مواد اولیه با دوام و مقاومی ساخته می شوند. قاب یا پانل های درب تلسکوپی از جنس آلومینیوم یا موادی مشابه آن هستند. این قاب ها در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی پایدار باقی می مانند. علاوه بر آن وزن سبکی که این قاب ها دارند، باز و بسته کردن درب ها را راحت می کند. به یاد داشته باشید که قاب ها در مراقبت از درب شیشه ای نقش مهمی را ایفا می کنند. قاب ها دور تا دور درب شیشه ای را می گیرند تا ضربه و آسیب دیگری به آن وارد نشود. 

شرکت تولید کننده درب تلسکوپی

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید باید به آن دقت کنید، شرکت تولید کننده است. یک شرکت تولید کننده ایده آل باید عملکرد درب و زیبایی آن را در نظر داشته باشد. هر یک از شرکت ها به طراحی و تولید درب های مختلف اتوماتیک مشغول هستند. برای اینکه یکی از آن ها را انتخاب کنید، باید نیاز های خود را با دقت فهرست کنید. در صورتی که درباره خرید درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی سردرگم هستید، مشاوران شرکت های درب تلسکوپی می توانند به شما کمک کنند.

امنیت دربهای اتوماتیک تلسکوپی

امنیت در ساختمان اهمیت زیادی دارد. درب تلسکوپی باید از امنیت کافی برخوردار باشد. این امنیت با تجهیزات و لوازم ایمنی در ساخت و طراحی آن تضمین می شود. قفل های مخصوصی برای این درب ساخته می شود که در زمان خرید باید به آن و درجه امنیتی که دارند توجه کنید. 

درب تلسکوپی پارکینگ 

درب تلسکوپی فقط در ساختمان های معمولی و عمومی به کار نمی رود. پارکینگ ها هم با استفاده از درب تلسکوپی پارکینگ پوشش داده می شوند. عملکرد این درب ها در عین پیچیده بودن، برای شما راحت خواهد بود. استفاده از آن ها مزایای زیادی در جهت استفاده از پارکینگ برای شما خواهد داشت. این درب استفاده از پارکینگ را برای شما آسان می کند. درب باز کن و ریموت به شما کمک می کند تا بدون هیچ نیازی به زور یا تلاش فیزیکی درب تلسکوپی پارکینگ را باز و بسته کنید. این سیستم ها با استفاده از فرکانس های رادیویی ریموت و درب را به هم دیگر اتصال می دهند. با استفاده از درب تلسکوپی پارکینگ می توانید به خوبی در زمان صرفه جویی کنید. این درب ها از مواد اولیه مقاومی ساخته شده اند و امنیت پارکینگ و ماشین های موجود در آن را تضمین می کنند. وزن این درب ها بسیار سنگین است و به طور کلی نفوذ به آن دشوار خواهد بود. استفاده از این درب ها انرژی برق زیادی نیاز ندارد. از همین رو نیازی به نگرانی درباره مصرف برق آن نیست. در ضمن درب تلسکوپی پارکینگ به تعمیر و نگهداری نسبتا کمی نیاز دارد. با این حال این به معنای عدم نیاز به تعمیرات در آن نیست. به طور کلی بهتر است به صورت سالانه برای مراقبت و تعمیرات درب تلسکوپی پارکینگ اقدام کنید. 

نصب دربهای اتوماتیک تلسکوپی در انواع ساختمان ها

همانطور که اشاره کردیم، درب تلسکوپی برای انواع ساختمان ها مناسب است. این درب در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارد. معمولا این درب ها به صورت کشویی باز و بسته می شوند. این انعطاف پذیری بالای درب تلسکوپی پارکینگ یا ساختمان امکان استفاده راحت از آن را در همه ساختمان ها فراهم می کند. برای خرید این درب ها باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا درب مورد نظر می تواند پاسخگوی نیاز های ساختمان باشد و با آن مطابقت دارد یا خیر. مدل های مختلف درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی انتخاب شما را برای خرید، راحت تر می کند. 

در نهایت با خرید یک درب تلسکوپی پارکینگ می توانید راحت تر در ساختمان رفت و آمد کنید. این درب ها به فضای کمی نیاز دارند و با سرعت مشخصی باز و بسته می شوند. امنیت درب های تلسکوپی بسیار بالاست و با خیال راحت می توانید آن را در انواع ساختمان ها نصب کنید. این درب ها در انواع ساختمان ها کاربرد دارند. خصوصا ساختمان های عمومی و پرترافیک با استفاده از یک درب اتوماتیک بهتر کنترل می شود. در زمان خرید، برای اولین قدم باید بودجه مشخصی را تعیین کنید. این بودجه باید قیمت درب و هزینه های نصب را در بر بگیرد. علاوه بر همه این ها، نگهداری و هزینه تعمیرات هم بسیار مهم است.

مطالعه بیشتر: نمای شیشه ای

مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade