درحال بارگزاری

نمای سرامیک خشک


نمای هر خانه یا ساختمان یکی از ویژگی‌های مهم است و باید با دقت انتخاب شود. یک نما باید کاربردی، بادوام و از نظر زیبایی شناسی بی‌نقص باشد. وقتی صحبت از نمای ساختمان می‌شود، عایق دیوار خارجی، رندرها و پرداخت‌های تزئینی نیز مد نظر است. نمای ساختمان چیزی فراتر از یک پوشش برای ساختمان است. تکنولوژی مدرن و مصالح ساختمانی در کنار کمی نوآوری می‌تواند منجر به ایجاد یک پروژه ساخت و ساز زیبا و بدیع شود.اجرای نمای اسپایدر یکی از انواع نماهای ساختمان است که توسط تیم ما قابل اجرا است.نمای سرامیک خشک یا یک نوع پوشش نما است که از سرامیک و یک سیستم زیرسازی فلزی تشکیل شده است. اجرای نمای خشک در سال‌های اخیر به دلیل مزایای زیادی که دارد، مانند زیبایی، دوام و سرعت نصب، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

اجرای نمای خشک دارای مزایای زیادی نسبت به سایر انواع نماها، مانند نمای آجری یا سنگی است. این مزایا عبارتند از:

زیبایی: نمای خشک سرامیک و انواع سرامیک خشک دارای ظاهری زیبا و مدرن است که جلوه زیبا به ساختمان شما می‌بخشد.

دوام: نمای سرامیک خشک بسیار مقاوم است. بر این اساس دتایل اجرای سرامیک خشک و اجرای نمای خشک در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، مانند باد، باران و برف، مقاومت می‌کند.

سرعت نصب: نمای خشک سرامیک و انواع سرامیک خشک در مدت زمان کوتاهی نصب شده و باعث صرفه‌جویی در هزینه ساخت‌وساز می‌شود.

عایق صوتی و حرارتی: اجرای نمای خشک و انجام مراحل دتایل اجرای سرامیک خشک باعث کاهش انتقال صدا و گرما از خارج به داخل ساختمان می‌شود.

اجرای نمای خشک با انواع سرامیک خشک یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال یک نمای زیبا، مقاوم و مقرون به صرفه برای ساختمان خود هستند.

در این مقاله قصد داریم در مورد دتایل اجرای سرامیک خشک و همچنین انواع سرامیک خشک و قیمت سرامیک خشک نما نکات مهمی را بررسی و ارائه کنیم.

پنجره ترمال بریک نیز نمای زیبایی به ساختمان می بخشد.

انواع سرامیک خشک (Dry Porcelain Ceramic)


نمای سرامیک خشک یا  یک نوع پوشش نما است که از سرامیک و یک سیستم زیرسازی فلزی تشکیل شده است. اجرای نمای خشک در سال‌های اخیر به دلیل مزایای زیادی که دارد، مانند زیبایی، دوام و سرعت نصب، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در نمای سرامیک خشک، سرامیک‌ها روی یک سیستم زیرسازی فلزی که به دیوار ساختمان متصل شده نصب می‌شوند. انواع سرامیک خشک  و این سیستم زیرسازی در اجرای نمای خشک معمولاً از آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته شده و دارای سوراخ‌هایی برای عبور پیچ‌های اتصال است. سرامیک‌ها در اجرای نمای خشک با استفاده از پیچ‌های مخصوص به سیستم زیرسازی متصل می‌شوند.

انواع سرامیک خشک نما که با عنوان نمای پرچلین نیز شناخته می‌شود، یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین سبک‌های اجرای نما در جهان است. سرامیک به دلیل استحکام بالایی که در مقابل خوردگی و رطوبت دارد، دوام بسیار زیادی داشته و به همین دلیل برای سال‌های سال زیبایی نمای ساختمان را حفظ می‌کند.

انواع سرامیک خشک نما قابل استفاده برای قسمت‌های مختلف تجاری، اداری، مسکونی و همچنین قسمت‌های داخلی ساختمان‌ها، پایانه‌ها و ایستگاه مترو و ... است.

سرامیک خشک مخصوص نما به دو صورت کلی در بازار صنعت ساختمان کشور تولید و ارائه می‌شود. نوع اول سرامیک مجوف پرسلانی و نوع دوم سرامیک تو پر پرسلانی است که به آن سرامیک فول بادی نیز گفته می‌شود.

اجرای نمای سراميک خشک

اجرای نمای سراميک خشک، به صورت استفاده از زیرساز و پایه‌های آلومینیومی است و از چسب برای چسباندن قطعات نما استفاده نمی‌شود. این پایه‌ها نسبت به چسب در مقابل عوامل خارجی مقاوم‌تر هستند و در صورتی که اصول اولیه نصب و اجرای نمای خشک به درستی رعایت شود، تا سال‌های سال بدون هیچ مشکلی در جای خود باقی می‌مانند.

مهارت تیم اجرا کننده تأثیر زیادی بر کیفیت اجرای نمای سراميک خشک خواهد داشت. همچنین یکی از عواملی که قیمت نمای خشک سرامیک را تعیین می‌کند، مهارت تیم اجرا کننده است.

در این بخش برخی از نکات مهم در هنگام اجرای سرامیک خشک و نمای خشک سرامیک آورده شده است: 

از سرامیک با کیفیت در اجرای نمای سراميک خشک استفاده کنید. 

سرامیک‌ها را در اجرای نمای سراميک خشک به صورت یکنواخت و با دقت روی سیستم زیرسازی نصب کنید. 

درزهای بین سرامیک‌ها را هنگام اجرای نمای سراميک خشک به درستی درزگیری کنید. قرنیز را در مرحله اجرای نمای سراميک خشک به درستی روی نمای خشک سرامیک نصب کنید.

قرنیز را در مرحله اجرای نمای سراميک خشک به درستی روی نمای خشک سرامیک نصب کنید.

مراحل اجرای نمای سرامیک خشک آورده شده است:

مرحله آماده سازی در اجرای نمای سراميک خشک: سطح دیوار در اجرای نمای سراميک خشک باید تراز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. این مورد در کیفیت نهایی نمای خشک سرامیک بسیار موثر است.

اگر دیوار در اجرای نمای سراميک خشک دارای ترک یا ناهمواری است، باید ترمیم شود.

در اجرای نمای سراميک خشک یک لایه عایق رطوبتی روی دیوار کشیده شود. اجرای نمای سراميک خشک: سیستم زیرسازی فلزی روی دیوار نصب می‌شود. این سیستم معمولاً از آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته می‌شود و دارای سوراخ‌هایی برای عبور پیچ‌های اتصال است. موردی که در نمای خشک سرامیک از اهمیت ویژه برخوردار است. سرامیک‌ها روی سیستم زیرسازی نصب می‌شوند: سرامیک‌ها با استفاده از پیچ‌های مخصوص به سیستم زیرسازی متصل می‌شوند.

درزهای بین سرامیک‌ها با استفاده از یک ماده درزگیر آب بندی می‌شوند.

نصب قرنیز: قرنیز روی نمای سرامیک خشک نصب می‌شود. قرنیز باعث می‌شود تا نمای سرامیک خشک یکپارچه‌تر و زیباتر و نمای خشک سرامیک در مجموع موفق‌تر پیاده‌سازی شود.

این مراحل کلی اجرای نمای سرامیک خشک هستند. ممکن است بسته به نوع سرامیک و سیستم زیرسازی در نمای خشک سرامیک، مراحل دیگری نیز وجود داشته باشد.

مطالعه پیشنهادی: قیمت نمای اسپایدر

مزایای انواع سرامیک خشک نما پرسلانی

1- عایق بودن

با نصب و اجرای نمای سرامیک خشک، یک پوسته خارجی به ساختمان اضافه می‌شود. این پوسته خارجی مانند یک عایق در برابر شرایط جوی، آلودگی‌های صوتی و ... عمل می‌کند. یک محفظه‌ی هوا بین دیواره خارجی ساختمان و نمای سرامیک ایجاد می‌شود که با توجه به شرایط جوی و اقلیمی منطقه می‌توان این محفظه را بست و یا باز گذاشت. در صورتی که شرایط آب و هوایی به صورت گرم و مرطوب باشد، با باز گذاشتن این محفظه امکان تهویه بیشتر فراهم می‌شود و در صورتی که شرایط آب و هوایی سرد و خشک باشد، با بستن این محفظه یک عایق گرمایی برای ساختمان می‌توان به وجود آورد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

باز و بسته نگه داشتن فضای بین ساختمان و نما، بر قیمت نمای خشک سرامیک تأثیرگذار است.

2- امکان بازیافت دوباره

مهم‌ترین مزیت انواع سرامیک خشک نما، قابل بازیافت بودن آن است. پس از گذشت سال‌ها و در صورت تخریب ساختمان، می‌توان این پنل‌ها و مصالح را جمع آوری کرد و مجدداً در ساختمان دیگری مورد استفاده قرار داد.

حتی در مواردی که ساکنین ساختمان تمایل به تغییر نما و تنوع در نمای ساختمان دارند، به راحتی می‌توان با تغییر مصالح قبلی، یک نمای جدید برای ساختمان طراحی کرد.

3- مقاوم در برابر رطوبت

هرچند که قیمت سرامیک خشک نما نسبت به سایر انواع نما کمی بالاتر است، اما مقاومت در برابر رطوبت و کیفیت بالای این نوع ما باعث می‌شود این اختلاف قیمت نمای خشک سرامیک در دراز مدت جبران شود. سرامیک پرچلین به خوبی در مقابل نفوذ رطوبت مقاومت می‌کند و علاوه بر این خود استحکام بالایی دارد، با جلوگیری از نفوذ رطوبت، از کاهش مقاومت المان‌های ساختمان در مقابل زنگ زدگی و نفوذ رطوبت جلوگیری می‌کند.

4- استحکام بسیار بالا

در نصب و اجرای نمای سرامیک خشک از پایه‌های فلزی (معمولاً از جنس آلومینیوم) استفاده می‌شود و به همین دلیل این نوع نما به خوبی در مقابل عوامل محیطی از جمله باد، طوفان، زمین لرزه و آتش سوزی مقاوم است.

5- مقرون به صرفه بودن قیمت نمای خشک سرامیک

استفاده از سرامیک خشک در نمای ساختمان علاوه بر اینکه در دراز مدت با صرفه جویی در انرژی موجب کاهش هزینه‌های مربوط به سکونت می‌شود، بلکه به پایین بودن هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهدار نما، در هزینه‌های ساختمان نیز صرفه جویی می‌شود.

اجرای نمای سرامیک خشک به دلیل استفاده از پایه‌های فلزی برای فیکس کردن نما، نسبت به چسب دوام زیادی دارد و به همین دلیل در طول سالیان نیاز به تعمیر و نگهداری و همچنین تجدید چسب نما نیاز ندارد.

قیمت اجرای نمای سرامیک خشک از دیگر نماها به مراتب کمتر است و به ویژه در پروژه‌های ساختمان بزرگ باعث کاهش هزینه‌های ساخت می‌شود.

 اجرای نمای خشک سرامیک

بهره‌مندی از مزایای سرامیک خشک، مستلزم این است که اجرای آن به درستی صورت بگیرد. اجرای صحیح شامل انتخاب مواد با کیفیت و همچنین نصب با دقت مصالح و اجرای نمای خشک می‌باشد. در ادامه نکات مهمی که تیم اجرا کننده باید در زمان اجرای نمای سرامیک خشک بدان توجه کند را بررسی می‌کنیم.

1- چهارچوب نما

همان‌طور که گفته شد، در اجرای نمای سرامیک خشک از چسب نما استفاده نمی‌شود و به جای آن سرامیک‌ها روی چهارچوب‌هایی فلزی قرار می‌گیرند. چهارچوبی که برای نصب و اجرای نمای خشک انتخاب می‌شود باید از کیفیت و استحکام کافی برخوردار باشد، تا بتواند در بازه‌های زمانی طولانی بدون هیچ مشکلی استحکام نما را حفظ کند. جنس چهارچوب و متریالی که در ساخت و نصب اجرای نمای خشک استفاده می‌شود، یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت سرامیک خشک نما است.

چهارچوب نما باید در مورد تغییرات دمای محیط، رطوبت و باران‌های اسیدی تا حد زیادی مقاوم باشد. همچنین اتصالاتی که این چهارچوب‌ها را به هم متصل می‌کند باید از مواد محکم و با کیفیت و در عین حال سبک انتخاب شود.

2- متریال زیرسازی

متریالی که برای زیرسازی نمای خشک انتخاب می‌شود، از نظر ترکیب شیمیایی باید با سایر اجزای نما هماهنگی داشته باشد. در برخی مواقع دلیل خوردگی یکی از مواد و اجزای نما، تأثیر شیمیایی ماده‌ی دیگر بر آن است. لایه محافظی که روی دیوار و قسمت‌های دیگر استفاده می‌شود، باید به دقت کنترل و بازبینی شود.

3- آب‌بندی مناسب

در هنگام نصب و اجرای نمای خشک، باید به آب‌بندی دقیق همه‌ی اجزا توجه کرد. در صورتی که آب‌بندی با دقت کافی صورت نگیرد، با نفوذ آب و ایجاد خوردگی و زنگ زدگی استحکام نما تا حد زیادی کاهش می‌یابد و ممکن است در مقابل عوامل محیطی مقاومت خود را از دست بدهد.

در مواقعی که عوامل محیطی مانند زلزله و طوفان باعث سقوط بخشی از نما می‌شوند، این سقوط در قسمت‌هایی اتفاق می‌افتد که با دقت آب‌بندی نشده‌اند.

اجرای نمای خشک سرامیک و مصالح مورد نیاز

مصالح و موادی که در طراحی و اجرای نمای خشک سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای تنوع بالایی هستند. پرکاربردترین این مواد شامل سرامیک خشک پرسلانی، کاشی و سفالینه، کرتین وال، صفحات آلومینیوم و کامپوزیت است. در صورت استفاده از هر کدام از این متریال‌ها قیمت نمای خشک سرامیک متفاوت خواهد بود.

سرامیک خشک پرسلانی در دسته‌ی تایل‌های سرامیکی قرار دارد که در دماهای بسیار بالا در حدود 1300 تا 1400 درجه سانتی گراد پخته می‌شوند و به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی دارند. این سرامیک به دو روش اکسترود و اعمال فشار پرس تولید می‌شود. با تولید در دمای بالا و اعمال فشار، میزان تخلخل در این سرامیک‌ها به کمتر از یک صدم درصد می‌رسد.

به دلیل عدم وجود فضای خالی در ساختار سرامیک خشک، این ماده در مقابل نفوذ عوامل خارجی به خصوص رطوبت مقاوم است.

مرحله پیش از اجرای نمای خشک سرامیک

اگر ساختمان شما هنوز در دست احداث است و تصمیمی برای نوع نما نگرفته‌اید، هنوز برای اجرای نمای خشک سرامیک دیر نشده است. در مرحله‌ی آخر ساخت بنا، پیش سازی ساخت نمای خشک انجام می‌شود.

قیمت نمای خشک سرامیک

قیمت نمای خشک سرامیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که برای نمای ساختمان محدودیت بودجه دارید، با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید هزینه‌ها را مدیریت کنید.

1- قیمت اجرای نمای سرامیک خشک

مهم‌ترین عامل در قیمت نمای خشک سرامیک، تیم اجرا کننده‌ی آن است. تیم‌های ساختمانی مختلف قیمت‌های متفاوتی به شما پیشنهاد می‌کنند. البته باید کیفیت کار را ملاک عمل قرار دهید. در صورتی که کیفیت اجرا مناسب نباشد اما قیمت اجرای نمای سرامیک خشک پایین باشد، پس از مدتی امکان دارد نما با مشکلاتی از قبیل عدم آب‌بندی مناسب مواجه شود.

البته تیم‌های ساحتمانی حرفه‌ای زیادی نیز می‌توانید پیدا کنید که قیمت اجرای نمای سرامیک خشک توسط آن‌ها بسیار مناسب است.

2- طراحی نمای خشک سرامیک

عامل دیگری که بر قیمت نمای خشک سرامیک مؤثر است، میزان پیچیده بودن طراحی و قیمت اجرای نمای سرامیک خشک است. بدیهی است هرچقدر طرحی که برای نما در نظر گرفته‌اید پیچیده‌تر باشد، قیمت اجرای نمای سرامیک خشک آن نیز بیشتر خواهد شد. البته علاوه بر قیمت اجرای نمای سرامیک خشک، باید هزینه‌ای که به طراح ساختمان برای ترسیم طراحی پیچیده‌تر پرداخت می‌کنید نیز در نظر بگیرید.

3- قیمت سرامیک خشک نما

قیمت مواد و متریال نمای خشک سرامیک نیز بر قیمت اجرای نمای سرامیک خشک مؤثر است. هرچه قدر قیمت مواد اولیه بیشتر باشد، هزینه تمام شده و نهایی قیمت اجرای نمای سرامیک خشک نیز بیشتر خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت اجرای نمای فریم لس با کارشناسان ما تماس بگیرید.


دتایل اجرای سرامیک خشک

نمای ساختمان یکی از مواردی است که در نگاه اول نظر مراجعه‌کنندگان را جلب می‌کند. اگر در زمینه‌ی ساختمان‌سازی فعالیت دارید و هدف شما از ساخت ساختمان، فروش آن است، حتماً باید به دتایل اجرای سرامیک خشک دقت کنید، زیرا علاوه بر زیبایی ساختمان بر قیمت اجرای نمای سرامیک خشک نیز تأثیرگذار خواهد بود.

طراحی نمای ساختمان به دو صورتی مدرن و کلاسیک انجام می‌شود و در هر دو صورت امکان استفاده از سرامیک خشک در نما وجود دارد. قیمت نمای خشک سرامیک در طرح‌های مدرن و کلاسیک تفاوت چندانی با هم ندارد. در ادامه اصول اولیه و مواردی که باید در هنگام طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک باید به آن دقت کنید را بررسی خواهیم کرد.

1- محافظت از نمای خشک سرامیک در مقابل تأثیرات جوی مانند سرما و گرما

نکته‌ی مهمی که در مورد سرامیک خشک وجود دارد، عایق بودن این نوع نما در برابر رطوبت و تغییرات جوی است. البته در صورتی که طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک به درستی رعایت نشود، ممکن است با تغییرات جوی مشکلات زیادی برای نما به وجود بیاید. پس حتماً در زمان طراحی نما باید به این موضوع دقت شود.

2- استفاده از نمای خشک سرامیک به عنوان رابط بین قسمت‌های داخلی و خارجی بنا

نمای ساختمان نباید به صورتی طراحی شود که جلوی ورود نور به ساختمان را بگیرد و با برای باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها مشکلی ایجاد کند. برای مثال اگر طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک به صورتی در نظر گرفته شود که درب پارکینگ کوچک باشد، ممکن است برای ساختمان‌های با تعداد نفرات و ظرفیت بالا مشکل ایجاد کند.

3- طراحی نمای خشک سرامیک به عنوان معرف ساختمان

طراحی نمای ساحتمان باید با کاربری آن همخوانی داشته باشد. برای مثال استفاده از یک نمای هنری برای یک ساختمان با کاربرد نظامی اصلاً ایده مناسبی نیست. در مواردی لازم است که طراحی نما ساده انجام شود و در موارد دیگر توجه به جزئیات و اجرای یک نمای پیچیده مهم است.

4- تناسب نمای خشک سرامیک با ساختمان‌های اطراف

نمای ساختمان شما باید با نمای ساختمان‌های اطراف هم‌خوانی داشته باشد. تناقض سبک‌ نمای ساختمان با ساختمان‌های اطراف مخاطره‌آمیز است و می‌تواند باعث حواس‌پرتی شود. تم‌های مکمل و یک ظاهر طراحی یکنواخت شرایط امن‌تری ایجاد می‌کند. در صورتی که تمامی ساختمان‌های نمای کلاسیک و یا مدرن دارد، شما نیز در طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک باید از همین سبک پیروی کنید.

5- تناسب اجرای نمای خشک با شرایط محیطی

در نظر بگیرید که با چه نوع محیطی کار می‌کنید. ساختمانی که توسط درختان احاطه شده باشد، حسی کاملاً متفاوت با همان ساختمان بدون سرسبزی خواهد داشت. استفاده از گیاهان و درختان را در طراحی خود در نظر بگیرید. همچنین در اجرای نمای خشک باید شرایط و آب و هوا را مد نظر داشته باشید.

6- استفاده از نورپردازی در نمای خشک سرامیک

نورپردازی نمای ساختمان باعث برتری نمای ساختمان شما نسبت به سایر ساختمان‌ها در شب می‌شود. علاوه بر چراغ‌هایی که بالای درب ورودی و پارکینگ نصب می‌شوند، باید از چراغ‌های دیگری نیز در نمای ساختمان استفاده شود. این نورها باید شبیه به سبک نمای ساختمان باشند.

مطلب پیشنهادی: درب و پنجره آلومینیومی 

نمای خشک سرامیک از مدرن‌ترین و به‌روزترین شیوه های اجرای نمای ساختمانی است. نمای سرامیک خشک از سهولت بالایی در نصب برخوردار بوده و قیمت سرامیک خشک نما نیز نسبت به سایر نمونه‌ها مناسب‌تر است. قیمت اجرای نمای سرامیک خشک که با توجه به حذف ملات پایین‌تر نیز آمده، به همراه اجرای نمای سراميک خشک را به یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های کاربردی تبدیل کرده است.

اجرای نمای خشک که در مورد انواع سرامیک خشک و قیمت اجرای نمای سرامیک خشک کاربردی است، به‌عنوان تحولی بزرگ در صنعت ساختمان به‌شمار می‌آید. پایین بودن هزینه‌های جانبی و تنوع دتایل اجرای سرامیک خشک تاثیر زیادی بر قیمت سرامیک خشک نما داشته و اجرای نمای سراميک خشک را به شیوه‌ای موفق در این صنعت تبدیل کرده است. تا جایی که قیمت نمای خشک سرامیک و دتایل اجرای سرامیک خشک به‌عنوان برخی از فاکتورهای موثر در جلب پیمانکاران ساختمانی منظور می‌شوند.

دتایل اجرای سرامیک خشک به شرح زیر است:

مرحله آماده سازی در دتایل اجرای سرامیک خشک یا اجرای نمای خشک: در این مرحله از دتایل اجرای سرامیک خشک، سطح دیوار باید تراز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. سپس باید یک لایه عایق رطوبتی روی دیوار کشیده شود.

مرحله نصب زیرسازی در اجرای نمای خشک: در این مرحله از دتایل اجرای سرامیک خشک، سیستم زیرسازی فلزی روی دیوار نصب می شود. این سیستم معمولاً از آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته می شود و دارای سوراخ هایی برای عبور پیچ های اتصال است.

مرحله نصب سرامیک در اجرای نمای خشک: در مرحله نصب سرامیک از دتایل اجرای سرامیک خشک، سرامیک‌ها روی سیستم زیرسازی نصب می‌شوند. سرامیک‌ها با استفاده از پیچ‌های مخصوص به سیستم زیرسازی متصل می‌شوند.

مرحله درزگیری در دتایل اجرای سرامیک خشک: در این مرحله، درزهای بین سرامیک‌ها با استفاده از یک ماده درزگیر آب‌بندی می‌شوند. این کار باعث می‌شود تا نمای سرامیک خشک در برابر نفوذ آب و رطوبت محافظت شود.

مرحله نصب قرنیز از دتایل اجرای سرامیک خشک: در این مرحله، قرنیز روی نمای خشک سرامیک نصب و باعث می‌شود تا نمای سرامیک خشک یکپارچه و زیباتر شود.

نمای سرامیک خشک

از مزایای مهم نمای سرامیک خشک علاوه بر دتایل اجرای سرامیک خشک، اینکه در نصب نمای خشک سرامیک از هیچ نوع ملات سیمانی استفاده نمی‌شود. نمای سرامیک خشک و انواع سرامیک خشک با روش‌هایی نظیر سیستم نصب انکری، نصب نمایان و غیر نمایان، نصب کلیپس پنهان شیاری نصب می‌شوند.

تنوع انواع سرامیک خشک، قیمت سرامیک خشک نما و نیز طرح و رنگ و شیوه‌های اجرای نمای خشک بسیار بالاست. نمای خشک سرامیک یافول بادی معروف از معروف‌ترین انواع سرامیک خشک است که میزان جذب رطوبتی کمتر از یک درصد داشته و در برابر یخبندان مقاومت بسیار بالایی دارد.

قیمت نمای خشک سرامیک با توجه به دتایل اجرای سرامیک خشک و مقاومت شیمیایی بالای‌ آن در برابر خش، خوردگی و مواد اسیدی و بازی، که به طول عمر مفید و بالای اجرای نمای سراميک خشک می‌انجامد بسیار مناسب است. علاوه بر حفظ ثبات رنگ اجرای نمای سراميک خشک در برابر اشعه مضر خورشید نیز مقاوم بوده و دوام بالایی دارد. موضوعی که قیمت اجرای نمای سرامیک خشک را به گزینه مطلوب و قابل قبولی تبدیل کرده است.

نمای خشک سرامیک در برابر حرارت و آتش‌سوزی مقاوم بوده و با نصب سریع و راحت باعث پایین آمدن هزینه اجرای نمای خشک و صرفه‌جویی در زمان اجرای پروژه و مناسب بودن قیمت سرامیک خشک نما می‌شود. موردی که به‌ویژه در پروژه‌های بلند مدت از ارزش زیادی برخوردار است.

نمای سرامیک خشک و انواع آن

نمای سرامیک خشک از نوع پرسلانی در دو مدل سوراخ‌دار و توپر تولید و در بازار می‌شود که هر 2 از نظر دتایل اجرای سرامیک خشک و قیمت اجرای نمای سرامیک خشک بسیار پرطرفدار هستند. این نمونه‌ها به‌ لحاظ قیمت نمای خشک سرامیک و نیز مراحل اجرای نمای خشک با مشکلات کمتری نسبت به سایر موارد همراه هستند. انواع سرامیک خشک از نمونه‌های توپر و توخالی تا پرسلانی و غیرپرسلانی از نظر قیمت نمای خشک سرامیک از ویژگی‌های مثبت زیادی برخوردارند که آنها را به گزینه‌هایی پرطرفدار و محبوب بین کاربران تبدیل کرده است.

از نظر قیمت سرامیک خشک نما، نوع متریال مصرفی و کیفیت انها نیز تاثیرگذار بوده و نقش مهمی در بالا بردن ارزش این محصولات ایفا می‌کند.

به‌علاوه هزینه اجرای نمای خشک با توجه به دتایل اجرای سرامیک خشک نیز تعیین شده و این عامل به‌نوبه خود بر قیمت اجرای نمای سرامیک خشک تاثیرگذار است.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از اجرای نمای سراميک خشک، قیمت اجرای نمای سرامیک خشک و دتایل اجرای سرامیک خشک در تنوع موجود با کارشناسان حاضر در سایت‌های معتبر ساختمانی در تماس باشید.

برای آشنایی با نمای hpl به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.


انواع سرامیک خشک یا نمای خشک سرامیک

انواع سرامیک خشک در نمونه‌های مختلفی تولید می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. برخی از رایجترین انواع سرامیک خشک عبارتند از:


سرامیک پرسلانی: سرامیک پرسلانی در میان انواع سرامیک خشک بسیار سخت و مقاوم است و می‌تواند در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت کند. سرامیک پرسلانی دارای ظاهری زیبا و مدرن است که جلوه‌ای زیبا به ساختمان شما می‌بخشد.

سرامیک شیشه‌ای: سرامیک شیشه‌ای از انواع سرامیک خشک شفاف و براق در قالب نمای خشک سرامیک است که نور را به‌خوبی منعکس می‌کند. سرامیک شیشه‌ای در میان انواع سرامیک خشک می‌تواند باعث روشن‌تر شدن فضای داخلی ساختمان شود و همچنین می‌تواند جلوه‌ای زیبا و مدرن به ساختمان شما ببخشد.

سرامیک سنگی: سرامیک سنگی یک نوع سرامیک در قالب نمای خشک سرامیک که شبیه به سنگ است. سرامیک سنگی می‌تواند جلوه‌ای طبیعی و زیبا به ساختمان شما ببخشد.

سرامیک طرح دار: سرامیک طرح دار از انواع سرامیک خشک دارای طرح‌های مختلف است.

هنگام انتخاب انواع سرامیک خشک باید به عوامل مختلفی مانند بودجه، شرایط آب و هوایی، نوع ساختمان و سلیقه شخصی خود توجه کنید.


جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

نمای سرامیک خشک به عنوان نسل جدید نمای ساختمان می‌تواند تمام نیازها و توقعاتی که از یک نمای بهینه می‌رود را برآورده کند. با دقت به نکات مهم در طراحی و دتایل اجرای سرامیک خشک ، یک نتیجه بسیار عالی و ساختمان با زیبایی‌شناختی کامل ایجاد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد طراحی و قیمت اجرای نمای سرامیک خشک با کارشناسان ما تماس بگیرید.کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade