پروفیل اسلایدینگ

همه چیز درباره پروفیل اسلایندیگ

پروفیل اسلایدینگ اصلی ترین بخش یک درب اتوماتیک یا پنجره کشویی محسوب می شود. این پروفیل از آلومینیومی با دوام و مقاوم ساخته شده است. با استفاده از آن، درب و پنجره کشویی روی ریل و به نرمی جا به جا می شود. استفاده راحت این پروفیل باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن شده است. این پروفیل به مراقبت و تعمیرات چندانی نیاز ندارد. به طور کلی درب و پنجره های کشویی با طراحی و ویژگی های مختلفی طراحی می شوند. برای باز و بسته کردن آن ها به فشار کمی نیاز است؛ پس هر کسی می تواند از آن استفاده کند. با توجه به تنوع بالایی که در ساخت و طراحی در و پنجره های اسلایدینگ وجود دارد، به راحتی می توانید محصول مورد نظرتان را پیدا و خریداری کنید. یکی از اصلی ترین عوامل مقاومت و استحکام درب و پنجره با پروفیل اسلایدینگ، به شیشه آن بر می گردد. شیشه ها متنوع هستند و برای انواع ساختمان استفاده می شوند. از همین رو در کنار استفاده از پروفیل، باید نوع شیشه را هم در نظر داشته باشید. در ادامه درباره معنای اسلایدینگ، مزایای درب و پنجره اسلایدینگ، چرایی استفاده از آن، شیشه های مختلف و کاربردی که این در و پنجره ها دارند، صحبت می کنیم.

قیمت درب اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اسلایدینگ به چه معناست و چه مزایایی دارد؟

شاید بهتر باشد در قدم نخست درباره معنای این عبارت یعنی پروفیل اسلایدینگ صحبت کنیم. اسلایدینگ به معنای "کشویی" است و به درب و پنجره کشویی اشاره دارد. درب کشویی یکی از انواع درب هاست که بسیار کابردی محسوب می شود. این درب ها روی یک خط صاف با نام پروفیل اسلایدینگ حرکت می کنند. آن ها به نرمی باز و بسته می شوند و در هر ساختمانی قابل استفاده اند. مهم ترین مزیتی که این درب و پنجره ها دارند، راحتی استفاده از آن هاست. این درب ها به راحتی و با فشار کمی باز و بسته می شوند. در واقع هر کسی می تواند از آن ها استفاده کند. در صورتی که شیشه ها دوجداره و سه جداره به پروفیل اسلایدینگ اضافه شود، امنیت ساختمان تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. امنیت در ساختمان اهمیت زیادی دارد. با استفاده از شیشه های خاص و قفل های مخصوص می توانید این امنیت را در پروفیل اسلایدینگ افزایش دهید. شیشه هایی که در این قاب ها قرار می گیرند، به نور اجازه می دهند که وارد ساختمان شود. یک ساختمان پر نور ویژگی مهمی است که با استفاده از شیشه های کشویی و اسلایدینگ از آن بهره مند خواهید شد. نکاتی که به عنوان مزیت ذکر کردیم، بخش کوچکی از مزایای یک درب کشویی با پروفیل بود.

چرا به یک پروفیل اسلایدینگ نیاز دارید؟

پروفیل اسلایدینگ از آلومینیوم ساخته شده است. آلومینیوم یکی از با دوام ترین و محبوب ترین مواد اولیه در صنعت ساختمان سازی است. با استفاده از آن می توانید به مقاومت درب یا پنجره مورد نظر اعتماد کنید. علاوه بر عملکرد خوبی که آلومینیوم دارد، زیبایی آن هم قابل توجه است. در صورت تمایل می توانید به سفارشی سازی درب و پنجره های با پروفیل آلومینیوم هم فکر کنید. برای اینکه با مزایای این پروفیل بیشتر آشنا شوید، مزایای آن را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

دوام بالا و نیاز به نگهداری کم

همه سرمایه گذاران به دنبال محصولاتی هستند که دوام بالایی داشته باشد. وقتی یک محصول مثل پروفیل با دوام باشد، شما را از سرمایه گذاری مطمئن خواهد کرد. زنگ زدگی، خم شدگی و پوسیدگی آسیب هایی هستند که به هیچ عنوان در پروفیل اسلایدینگ اثر نخواهند کرد. شما به راحتی و با هزینه پایین می توانید از این پروفیل ها نگهداری کنید. در صورتی که تمایل دارید پروفیل ها نو و تازه نشان دهید، تمیز کردن مرتب آن خیلی مهم است.

مقاومت در برابر آب و هوا

ساختمان ها در شرایط آب و هوایی مختلفی قرار می گیرند. رطوبت، نور شدید خورشید و بارندگی هر کدام به نوعی آسیب زا هستند. با استفاده از پروفیل اسلایدینگ خیالتان راحت خواهد بود. این پروفیل در برابر این آسیب ها مقاومت زیادی دارد. به این ترتیب هم در بخش داخلی ساختمان و هم در بخش خارجی آن می توانید از پروفیل اسلایدینگ استفاده کنید.

تضمین امنیت ساختمان

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هر درب یا پنجره ای باید داشته باشد، ایمنی بالای آن است. درب و پنجره باید تضمین کننده امنیت ساکنین داخل ساختمان باشد. اگر امنیت برای شما اولویت بالایی دارد، قطعا اولین پیشنهاد ما به شما پروفیل اسلایدینگ است. این پروفیل با استفاده از قفل ها به خوبی بسته می شود و نیازی به نگرانی درباره امنیت ساختمان نیست.

تنوع در ساخت و رنگ

یکی از مهم ترین نکاتی که مشتریان در زمان خرید درب و پنجره به آن توجه می کنند؛ تنوع بالای محصولات است. این دقیقا همان چیزی است که پروفیل اسلایدینگ به شما می دهد. این پروفیل در رنگ های متنوعی قابل سفارش است. این مزیت به شما امکانی می دهد تا درب و پنجره را با دیگر اجزای ساختمان هماهنگ کنید. در صورتی که از درب و پنجره اسلایدینگ در یک ساختمان تجاری یا اداری استفاده می کنید، این مزیت برای حفظ پالت رنگی و برند شما مفید خواهد بود.

سازگاری با محیط زیست

مهم نیست که چند بار از یک آلومینیوم استفاده شود، به هر حال امکان بازیافت آن وجود دارد. با هر بار بازیافت پروفیل اسلایدینگ، امکان استفاده مجدد از آن وجود دارد. در صورتی که به محیط زیست اهمیت می دهید، پروفیل درب اسلایدینگ را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای دریافت قیمت درب اتوماتیک پارکینگ با کارشناسان ما تماس بگیرید.


شیشه های مختلف برای طراحی و ساخت پروفیل اسلایدینگ

معمولا برای ساخت یک پروفیل اسلایدینگ از شیشه ها استفاده می شود. شیشه ها یکی دیگر از مواد اولیه با کیفیت در ساخت و ساز محسوب می شوند. شیشه ها شفاف و زیبا هستند و در انواع ساختمان ها قابل استفاده اند. چه در بخش های داخلی ساختمان و چه در بخش های خارجی آن، استفاده از درب و پنجره های شیشه ای با پروفیل اسلایدینگ یک انتخاب رایج و هوشمندانه است. برخی از مشتریان در زمان خرید و انتخاب این شیشه ها برای درب و پنجره کشویی دچار سردرگمی می شوند. برای اینکه از این سردرگمی در زمان انتخاب شیشه درب یا پنجره جلوگیری شود، موارد زیر را با دقت مطالعه کنید. پس از آن می توانید تصمیم بگیرید که کدام یکی از انواع شیشه ها برای شما مناسب تر است.

شیشه مات

این نوع از شیشه بیشتر از نظر بافت با دیگر شیشه ها متفاوت است. همانطور که از نام این نوع شیشه مشخص است، بافتی مات دارد. برای اینکه حریم خصوصی در ساختمان حفظ شود، استفاده از این شیشه پیشنهاد خوبی خواهد بود. در نظر داشته باشید که با نصب این شیشه، از نور کمتری هم بهره خواهید برد.

شیشه رنگی

این نوع پنجره برای ترکیب با پروفیل اسلایدینگ تا حد زیادی به سلیقه شما ارتباط دارد. در صورتی که در ساختمانی هستید که حفظ ترکیب رنگ برای شما اهمیت زیادی دارد، استفاده از شیشه های رنگی گزینه خوبی است.

شیشه دوجداره و سه جداره

انتخاب این شیشه ها بیشتر به امنیت ساختمان و اولویت آن برای شما بر می گردد. برای انتخاب آن ها باید ببینید که تا چه حد به امنیت ساختمان اهمیت می دهید. این شیشه ها از دو تا سه لایه شیشه تشکیل شده اند که با گاز آرگون پر شده اند. شیشه های دو جداره و سه جداره امنیت بالایی دارند و برای جلوگیری از آسیب هایی مثل سرقت گزینه ایده آلی هستند. علاوه بر آن استفاده از شیشه های دوجداره و سه جداره به حفظ دمای داخل ساختمان کمک می کند. در صورتی که به فکر کاهش هزینه های انرژی هستید، شیشه دوجداره و سه جداره را به شما پیشنهاد می کنیم. این شیشه ها از هدر رفتن انرژی سیستم های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کنند.

شیشه سکوریت

یکی دیگر از شیشه های محبوب و کاربردی در بازار با نام شیشه سکوریت شناخته می شود. این شیشه بسیار مقاوم و کاربردی است. انواع ساختمان ها با استفاده از این شیشه پوشش داده می شوند. در صورتی که ضربه ای به شیشه سکوریت پروفیل اسلایدینگ وارد شود، خرد نمی شود و انسجام خود را حفظ می کند.

کاربرد پروفیل اسلایدینگ

به طور کلی نمی توان گفت این پروفیل برای ساختمان خاصی مناسب است. همه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی به درب و پنجره ها نیاز دارند. این درب و پنجره ها که معمولا از شیشه ساخته شده اند، در طراحی های مختلفی تولید می شوند. یکی از محبوب ترین طراحی های موجود در بازار، در و پنجره کشویی است که با استفاده از قاب، قفل، دستگیره و به طور کلی پروفیل ساخته می شود. کیفیت این در و پنجره ها بسیار مهم است و در عملکرد و دوام آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

در نهایت با پروفیل اسلایدینگ بهترین بهره وری را از ساختمان خواهید داشت. این پروفیل از آلومینم با دوام و مقاومی ساخته شده است. ترکیب پروفیل با شیشه های مقاوم، یک محصول ایده آل برای تامین امنیت ساختمان می شود. برای انتخاب پروفیل درب اسلایدینگ گزینه های زیادی از طرح و رنگ خواهید داشت. با تنوع بالای این محصول قطعا می توانید گزینه دلخواه خود را پیدا کنید.


مطالعه بیشتر: نمای اسپایدر

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade