×

به اشتراک بگذارید

  • درب اتوماتیک تلسکوپی چیست؟

  • مقاله

درب های اتوماتیک تلسکوپی که به صورت کشویی یا اسلایدی باز و بسته میشوند، بهترین گزینه برای فضاهای محدود و به خصوص با عرض کمتری است که نیاز به ورودی عریض دارند.

همان سنسورهاي به کار رفته (براي باز و بسته شدن) در درب های اسلایدي خودکار در این مدل نیز تعبیه شده است و عملکردی بسیار دقیق و بدون خطا دارند. 

این درب ها، ظاهری بسیار ساده دارند، اما باید گفته شود که عملکرد آنها در مقابل سادگیشان، فوقالعاده کاربردی است.

درب اتوماتیک تلسکوپی حین باز شدن، نسبت به سایر دربها، از سیستم متفاوتی پیروي میکند، بدین صورت که اسلایدهاي درب براي باز و بسته شدن به صورت کشویی روي یکدیگر قرار میگیرند.

 با این عملکرد میتوان حدس زد که درب اتوماتیک تلسکوپی برای مکانهایی با پهنای کم که نیاز به درب های عریض دارند، بسیار کارآمد خواهد بود.

غالبا از درب های تلسکوپی خودکار در ساختمان هایی مانند بیمارستانها که به ورودی های عریض نیاز دارند، اما شرایط بنا به گونه هایی است که نمیتوان دربهای عریض را در آنها جای داد، استفاده میشود. 

به بیانی دیگر باید گفته شود که بعضا برخی از ساختمانها در ورودي خود داراي دهانه کوچکی هستند و در صورت استفاده از دربهاي معمولی، فضاي بسیار کوچک و تنگی در اختیار افراد قرار میگیرد و طبیعتا عبور و مرور سخت میشود.  از این رو، با نصب یک درب اتوماتیک تلسکوپی که اسلایدهای آن یا همان لتها به راحتی به شکل کشویی روی هم قرار میگیرند، میتوان فضایی عریض را براي عبور و مرور ایجاد کرد.

 به طور مشخص از دیگر مزایای درب اتوماتیک شیشه ای میتوان در مراکزی مانند بانک ها، هتل ها و مراکز اقامتی، بیمارستانها،مراکز تفریحی، انواع مراکز خرید و فروشگاه ها و سایر مراکز عمومی که نیاز به ورودی عریض دارند، استفاده کرد.

همچنین بعضا دیده شده است که درب اتوماتیک تلسکوپی را در ورودی های راه هاي فرار و نجات نیز قرار دادهاند.

پس در تمامی مکان هایی که ملاحظات ساختاري اجازه استفاده از دربهاي بزرگ و عریض را نمیدهد، یک درب اتوماتیک تلسکوپی، بهترین گزینه خواهد بود.


درب اتوماتیک تلسکوپی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

پیش از هر چیزي میتوان به زیبایی و شکیل بودن دربهاي اسلایدي تلسکوپی اشاره کرد. از آن جایی که این درب ها اتوماتیک هستند، بدون دخالت دست به راحتی باز میشوند و براي عبور و مرور هیچگونه سختی براي افراد وجود نخواهد داشت.

 به علاوه

مانند تمام درب های اسلایدی، به فضایی برای جلو و عقب رفتن درب هنگام باز و بسته شدن نیاز نیست.

از سوی دیگر کشویی بودن آنها، از این دربها، دربهایی کاملا بدون صدا ساخته است. یعنی حین استفاده از این درب ها، از بابت صدای کوبیده شدن در روی چهارچوب، جیرجیرهاي احتمالی و صدای سایش نگرانی وجود نخواهد داشت 

درب های اتوماتیک اسلایدی تلسکوپی در مدلها و عرضهای متفاوت عرضه میشوند.

این درب ها میتوان در بسیاري از پروژه ها استفاده کرد و بسته به نوع کاربرد و حجم افرادي که از آن عبور میکنند، تغییر سایز داد. به عنوان مثال یک درب اتوماتیک تلسکوپی، میتواند از 4 لت یا 6 لت ساخته شود، این یعنی امکان تغییر سایز در این دربها وجود دارد. بسته به انتظارات مشتری بهترین مدل آن همسو با فضا و نیازها توصیه خواهد شد.
مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی چیست؟

مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade