×

به اشتراک بگذارید

  • درب اتوماتیک شیشه ای

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای

در سالهای اخیر نیاز به استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای به دلیل سلامت و بهداشت،سهولت و امنیت در رفت و آمد،زیبایی در نما و ورودي ساختمانهاي تجاري و اداری،فروشگاهی،بیمارستانی،اتاق سرورهای مخابراتی،کامپیوتري،بسیاری از متخصصین و مهندسان را به استفاده بیشتر از درب اتوماتیک شیشه ای راغب و علاقه مند نموده است. درب اتوماتیک انواع مختلف دارد مانند درب اتوماتیک شیشه ای.

علاوه بر مزایاي استفاده از دربهاي اتوماتیک شیشه اي که به آن اشاره کردیم،نبود درب اتوماتیک شیشه ای در ساختمان های تجاری و اداری،فروشگاهی،بیمارستانی و مسکونی،باعث هزینه سرسام آور سیستم گرمایشی و سرمایشی میباشد.با گران شدن هزینه و قیمت رو به افزایش سالیانه مصرف برق،امکان همیشه بسته نگه داشتن درب های ورودی،فقط با درب شیشه ای برقی میسر میباشد. 

در مکان های عمومی و پر رفت وآمد خصوصا ساختمان هاي تجاري و اداري و بیمارستان ها ، باز و بسته شدن درب ها فقط با مکانیزم درب های اتوماتیک برقی امکان پذیر میباشد و به طبع استفاده از سیستم های درب اتوماتیک شیشه ای میتوان از ورود و خروج هوای گرم و سرد جلوگیری و هزینه مصرف برق را کاهش داد

معضل اساسی دیگر در بیمارستان ها و حتی در مکان هاي پر تردد عمومی فروشگاهی و اداري ، لمس دست با دستگیره درب ها میباشد که خود موجب انتقال هرگونه بیماري خواهد شد که استفاده از درب هاي اتوماتیک شیشه اي این مشکل را نیز برطرف نموده است.هزینه هاي حفظ و نگهداري هواي گرم و سرد ، رطوبت و گرد و غبار در اتاق هاي سرور مخابراتی و کامپیوتري را میتوان با به کارگیري درب اتوماتیک شیشه ای و خصوصا درب اتوماتیک برقی با فریم هاي مخصوص وکاملا آببند با درزگیري استاندارد به حداقل رساند.به نحوي که هزینه خرید یک دستگاه درب اتوماتیک برقی به مراتب کمتر از پرت حرارتی و گرد وغبار به محفظه اي مخصوص میباشد.

 درب اتوماتیک شیشه‌ ای و راهنمای خرید

درب اتوماتیک به درهایی گفته می‌شود که بدون دخالت دست و به صورت خودکار باز و بسته می‌شوند. متریال‌های مختلفی برای طراحی و تولید درب‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از انواع پرطرفدار آن درب اتوماتیک شیشه ای است که در مکان‌های مختلف نصب می‌شود. در این مطلب قصد داریم یک راهنمای کامل برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید. 

درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟ 

برای باز و بسته کردن درب‌ اتوماتیک شیشه‌ ای نیازی به استفاده از نیروی دست نیست، بلکه نزدیک شدن به درب به طور خودکار باعث باز شدن آن می‌شود و بعد از اینکه از آن عبور کردید بسته می‌شود. در واقع این درب‌ها به سنسور حرکتی مجهز شده اند و با تشخیص کوچکترین حرکت باز و بسته می‌شوند. 

البته ممکن است طراحان درب‌های اتوماتیک از سنسورهای حساس به نور، سنسور نور یا سنسور وزن هم استفاده کنند. اما معمول‌ترین سنسور درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره سنسور حرکتی است. 

مکان‌های مناسب برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای 

یکی از سوالات متداول متقاضیان خرید درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره این است که در چه مکان‌هایی می‌توانند از این درب‌ها استفاده کنند. واقعیت این است که نصب و خرید درب اتوماتیک شیشه ای هیچ محدودیتی ندارد و در هر مکانی می‌توانید از این درب‌ها استفاده کنید. به طور مثال در مکان‌های زیر می‌توانید درب اتوماتیک شیشه ای نصب کنید. 

درب پاساژها و مجتمع‌های تجاری بزرگ 

درب مراکز خدمات درمانی، بیمارستان‌ها یا داروخانه‌ها 

درب فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها 

درب تالار و هتل 

درب بانک و موسسات مالی و اعتباری 

درب فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها 

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟  

درب اتوماتیک شیشه ای کشوئی از قسمت‌ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است که کیفیت آن بر عملکرد درب تاثیر گذار است. موارد زیر قطعات تشکیل دهنده درب‌ها هستند که بهتر است قبل از خرید درب اتوماتیک شیشه ای با آن آشنایی داشته باشید. 

موتور الکتریکی 

صفحه الکتریکی 

مرکز کنترل درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره 

سنسور حرکتی یا انواع دیگر سنسور برای درب اتوماتیک 

ریموت کنترل 

چرخ دنده 

گیربکس 

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای 

درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره 

ساختمان‌ها با درب‌های اتوماتیک از جنس شیشه یا کرکره‌های اتوماتیک تجهیز می‌شوند. فرایند باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره به این صورت است که سنسور حرکتی متوجه حرکت یک جاندار یا شی می‌شود و آن را تشخیص می‌دهد، پس به باکس دستگاه یک پیام ارسال می‌کند. 

پیام منتقل شده از طریق سنسور به دستگاه موتور را به کمک چرخ دنده به حرکت در می‌آورد و باعث می‌شود درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره به حرکت دربیاید. این عملکرد در کسری از ثانیه و باسرعت زیادی انجام می‌شود. چون طولانی بودن این فرایند موجب خسته شدن و نارضایتی کاربران می‌شود.  

 

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای بر اساس نحوه باز و بسته شدن 

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای باید به این نکته توجه داشته باشید که این درب‌ها از لحاظ ظاهری و مدل باز و بسته شدن شکل‌های متنوعی دارند که شامل موارد زیر است. 

درب اتوماتیک شیشه ای و کشویی 

درب‌های شیشه ای به صورت افقی باز و بسته می‌شود. به همین دلیل طراحی آن‌ها به صورتی است که به اندازه‌ی درب روی دیوار کناری فضای خالی وجود داشته باشد تا درب اتوماتیک به آن سمت حرکت کند. همچنین می‌توان این درب‌ها را به شکلی طراحی کرد تا یک درب ثابت باشد و درب متحرک در پشت آن حرکت کند. 

درب اتوماتیک شیشه ای و گردان 

درب‌های گردان به شکلی طراحی می‌شوند که سه درب یا بیشتر روی یک محور مرکزی داخل استوانه قرار بگیرند و شکل یک هوابند را تشکیل بدهند. خرید درب اتوماتیک شیشه ای که شکل گردان داشته باشد علاوه بر اینکه موجب زیبایی ساختمان می‌شود در مصرف کمتر انرژی هم تاثیرگذار است. 

انواع سنسورهایی که در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای به کار می‌رود؟ 

سنسور یا چشمی یکی از اجزای مهم درب اتوماتیک و درب اتوماتیک اسلایدینگ است که می‌تواند حرکت افراد و اجسام را در فاصله‌ی معین تشخیص دهد و برای تردد آسان‌تر مورد استفاده قرار بگیرد. با استفاده از فناوری‌های نوین دقت سنسورها هم بالا می‌رود و به طور دقیقی عمل می‌کنند. انواع سنسورهای مورد استفاده در درب اتوماتیک شامل موارد زیر است. 

سنسور مادون قرمز 

اشعه مادون قرمز با دقت بالایی که دارد در تشخیص حرکت خطا نمی‌کند و از طرفی قابل رویت نیست. به همین دلیل در ساختار درب‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد اشعه مادون قرمز به این صورت است که با تشخیص حرکت در مقابل درب، با شکست تابش سیگنال‌هایی را به باکس می‌فرستد و موجب باز شدن درب می‌شود. 

سنسور ماکروویو 

سنسور ماکروویو مسئول فرستادن موج الکترومغناطیس با طول موج بیشتر از یک مگاهرتز است. به این ترتیب اگر فردی در مسیر فرکانس‌های این سنسورها قرار بگیرد، پیام ارسال شده به باکس موجب باز و بسته شدن درب می‌شود. این اشعه هم هیچ تاثیر منفی بر سلامتی انسان ندارد و کاربران با خیال راحت می‌توانند از آن استفاده کنند. با توجه به اینکه این سنسورها عملکرد سریعی دارند در درب اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

سنسورهای ترکیبی 

سنسورهای ترکیبی که در طراحی و ساخت درب اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد از سنسور مادون قرمز و مایکروویو تشکیل شده است. مزیت استفاده از این سنسورها این است که اگر یک شی بین درب اتوماتیک قرار بگیرد موقعیت آن با سرعت زیادی شناسایی می‌شود و از برخورد درب با آن جلوگیری می‌شود. 

 

خرید درب اتوماتیک شیشه ای 

درب‌های اتوماتیک قابل نصب در ساختمان‌های تجاری و اداری و مجتمع‌های بزرگ مسکونی است. موارد زیر مهم‌ترین مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای است. 

کاربری آسان درب اتوماتیک شیشه ای 

اولین مزیت قابل اهمیت درب اتوماتیک شیشه ای این است که به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. چون لازم نیست از نیروی فیزیکی و قدرت بازو استفاده کنید. به این ترتیب کسانی که می‌خواهند وارد محیط داخلی ساختمان شوند احساس بهتری را تجربه می‌کنند. به خصوص اگر فردی که می‌خواهد وارد ساختمان شود معلول یا توان‌یاب باشد و قدرت بدنی کافی برای باز کردن درب نداشته باشد.

اشغال فضای کم درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای برای نصب شدن نیاز به فضای کمی دارند و جای زیادی را نمی‌گیرد. به همین دلیل در ساختمان‌هایی که فضای کاربری محدودی در اختیار است می‌توان درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره را به راحتی نصب کرد. 

عایق مناسب در برابر صدا درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای عایق مناسبی در برابر صدا است و از ورود سرو صدای اضافی و آزار ساکنین جلوگیری می‌کند. این ویژگی برای ساختمان‌هایی که برقراری سکوت در آن اهمیت دارد به عنوان یک مزیت تلقی می‌شود و می‌تواند سبب جلب رضایت شود. 

ایجاد ایمنی در ساختمان با درب اتوماتیک شیشه ای

نصب درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره یکی از موارد با اهمیت در حفظ ایمنی ساختمان است. با استفاده از این درب‌ها می‌توان عبور و مرورها را کنترل کرد. مثلا در ساختمان‌هایی که نیاز به برقراری امنیت بیشتری وجود دارد یک فرد می‌تواند بر رفت و آمدها نظارت داشته باشد و درصورت نیاز بر باز و بسته شدن کنترل داشته باشد. 

بهینه کردن مصرف انرژی یا درب اتوماتیک شیشه 

کسانی که به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند شیوه‌های موثر بهینه کردن انرژی را در ساخت و سازها رعایت می‌کنند. یکی از مواردی که در مصرف کمتر انرژی تاثیرگذار است نصب درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره است. این درب‌ها در فصل تابستان از مصرف بیش از اندازه وسایل سرمایشی جلوگیری می‌کند. همچنین باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایی در فصل زمستان می‌شوند. 

کاهش آلودگی با استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای 

درب‌های اتوماتیک به دلیل اینکه فقط در مواقع نیاز باز می‌شوند مانع مناسبی در برابر ورود گرد و غبار هستند و باعث تمیز نگه داشتن داخل ساختمان می‌شوند. کسانی که به تمیز بودن محیط داخل ساختمان اهمیت می‌دهند می‌توانند با خرید درب اتوماتیک شیشه ای از عدم ورود گرد و غبار اطمینان داشته باشند. از طرف دیگر تماس از دست با اجسام مختلف و درب‌ها یک راه انتقال آلودگی است. به همین دلیل با نصب و خرید درب اتوماتیک شیشه ای تا حد زیادی می‌توان جلوی انتشار بیماری‌های مختلف را گرفت. 

استحکام و مقاومت بالا درب اتوماتیک شیشه ای

خریداران قبل از انتخاب انواع درب‌ها به مقاومت درب‌ها و دوام آن اهمیت می‌دهند. درب اتوماتیک شیشه ای با دوام قابل قبول و استحکامی که دارند به راحتی خراب نمی‌شوند و آسیب نمی‌بینند، مگر اینکه ضربه یا پرتاب جسم سنگین باعث خراب شدن آن شود. 

امکان باز نگه داشتن درب اتوماتیک شیشه ای

با اینکه درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برای مکان‌های پرتردد مناسب است و با دقت بالایی باز و بسته می‌شود اما در مواقع ضروری می‌توان به طور کامل درب را باز گذاشت. مثلا وقتی لازم است ساختمان به طور کامل تخلیه شود می‌توان درب اتوماتیک را به طور کامل باز گذاشت تا همه‌ی افراد بتوانند از ساختمان خارج شوند. 

ضد حریق بودن درب اتوماتیک شیشه ای

یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره این است که در برابر آتش‌سوزی مقاومت دارند و موجب انتشار آتش به قسمت‌های دیگر ساختمان نمی‌شوند. 

 

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای چقدر است؟ 

یکی از موارد با اهمیت قبل از خرید درب اتوماتیک شیشه ای بررسی قیمت‌ آن است. چون هر فردی قبل از تجهیز کامل ساختمان سعی می‌کند متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارد ابزارها و تجهیزات مناسب را خریداری کند. برای بررسی هزینه خرید درب اتوماتیک شیشه ای لازم است عواملی که بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد را شناسایی کنیم. 

1. اندازه درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره 

اگر بخواهید درب شیشه ای و کرکره برای یک مکان نصب کنید باید اول به اندازه‌ی آن درب دقت کنید. قاعدتاً هر چقدر درب بزرگتر باشد نیاز به شیشه و تجهیزات بیشتر یا حجم وسیعی از کرکره دارد. به همین دلیل قیمت آن هم بالاتر می‌رود. اما خرید درب اتوماتیک شیشه ای برای درب‌های کوچک که عرض کمی دارند هزینه‌ی کمتری را به خریدار تحمیل می‌کند. 

2. کیفیت یراق آلات و تجهیزات 

برای خرید هر وسیله یا ابزاری کیفیت و مرغوبیت تجهیزات و یراق آلات آن اهمیت زیادی دارد. زیرا کیفیت بیشتر اجزای مختلف یک وسیله تعیین کننده دوام و ماندگاری آن است. پس نصب درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره با یراق آلات مرغوب هزینه‌ی بیشتری برای خریدار دارد. اما درعوض خریداران را مطمئن می‌کند که تا مدت طولانی نیازی به تعمیر درب اتوماتیک نیست چون تجهیزات کیفیت لازم را دارند. 

3. هزینه نصاب 

نصب درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره نیاز به دقت و حساسیت زیادی دارد. زیرا کوچکترین خطا و سهل انگاری باعث می‌شود درب به خوبی کار نکند و در باز و بسته شدن مکرر با اختلال مواجه شود. به همین دلیل لازم است در انتخاب کسی که قرار است درب اتوماتیک شیشه ای را نصب کند وسواس به خرج دهید و فردی را انتخاب کنید که مهارت کافی برای انجام این کار داشته باشد. 

پس یکی دیگر از عواملی که بر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تاثیر گذار است هزینه‌ای است که باید به نصاب پرداخت شود. 

4. گارانتی و خدمات پس از فروش 

قبل از خرید درب اتوماتیک شیشه ای حتماً باید به دارا بودن خدمات پس از فروش و خدمات نصب دقت کنید. برخی از شرکت‌ها بعد از فروش محصولات خدماتی هم برای نصب آن در محل ارائه می‌کنند و تا مدتی معین اگر آن محصول خراب شود خدماتی برای تعمیر آن ارائه می‌کنند. 

داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش از راهکارهایی است که مشتریان را مطمئن می‌کند محصول با کیفیت خریداری می‌کنند و درصورت بروز مشکل می‌توانند به راحتی آن را حل کنند. اما از سویی دیگر باید به این نکته هم توجه داشته باشید که خرید درب اتوماتیک شیشه ای با خدمات پس از فروش ممکن است میزان قیمت را تحت تاثیر قرار دهد. 

جمع‌بندی 

این‌روزها از درب‌های که به طور اتوماتیک باز و بسته می‌شوند در ساختمان‌های مختلف استفاده می‌شود. درب‌ اتوماتیک شیشه ای و کرکره طرفداران زیادی دارد و تا مدت زمان طولانی قابل استفاده است. در این مطلب به معرفی کامل درب اتوماتیک شیشه ای و مزایای استفاده از آن پرداختیم. امیدواریم این اطلاعات بتواند به شما کمک کند تا مناسب‌ترین درب اتوماتیک را انتخاب کنید. 

برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک شیشه ای در تهران همراه ما باشید.

درب شیشه ایی

کاربرد و مزایای درب شیشه ایی
کاربرد درب شیشه ایی نه تنها یک گزینه فوق‌العاده و شیک برای ورودی ساختمان‌های اداری و تجاری است، بلکه امروزه در دکوراسیون داخلی و ساختمان‌های مسکونی نیز جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. حتی داخل فضای خانه، استفاده از انواع درب شیشه ایی می‌تواند تحولی عظیم در دکوراسیون داخلی خانه شما به وجود بیاورد.
وقتی صحبت از انواع درب شیشه ایی می‌شود، بسیاری فکر می‌کنند که استحکام این درب‌ها از سایر درب‌ها کمتر است، اما در صورتی که درب‌های شیشه‌ای از متریال با کیفیت ساخته شوند و همچنین نصب آن‌ها به صورت اصولی انجام شوند، از نظر استحکام با بسیاری از انواع درب‌های چوبی تفاوتی ندارند.  
یکی از مزایای درب شیشه ایی که آن را تبدیل به یک آیتم پرکاربرد در ساختمان‌های امروزی کرده است، مقاومت در برابر آتش سوزی است. درب شیشه ایی برخلاف درب چوبی کاملاً در برابر آتش‌سوزی مقاوم است و مواد آن دچار حریق نمی‌شود، در حالی که درب چوبی با وقوع آتش‌سوزی خود دچار حریق شده و امکان خروج از ساختمان را مختل می‌کند.
انواع درب شیشه ایی وجود دارد که هر کدام مزایا، کاربردها و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. در ادامه انواع درب شیشه ایی را معرفی و به صورت اجمالی هر کدام را بررسی خواهیم کرد.درب شیشه ایی

 

انواع درب شیشه ایی

1- درب شیشه ای لولایی
با توجه به مزایای درب شیشه ایی لولایی این نوع درب برای مکان‌هایی که تردد کمتری دارند، مناسب است. این نوع درب در میان انواع درب شیشه ایی به دلیل راحتی و سهولت طراحی و اجرا طرفداران زیادی دارد. هزینه اجرای طرح نسبت به سایر درب‌های اتوماتیک به مراتب کمتر است. اما باید در نظر داشت که این نوع درب برای مکان‌هایی با تردد و ازدحام زیاد به هیچ وجه مناسب نیست. در حقیقت کاربرد آن در مکان‌های با تردد متوسط بیشتر است تا مکان‌های با تردد بسیار که لازم است هر دقیقه چندین بار درب باز و بسته شود.
 
انواع درب شیشه ایی لولایی معمولاً در فضاهای داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند و به عنوان درب ورودی ساختمان چندان کاربرد ندارند. این درب‌ها شامل یک فریم فلزی از جنس آلیاژ آلومینیوم‌اند که با کمک اتصالات و لولا به دیوار نصب می‌شوند. کاربرد این نوع درب برای جداسازی فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی کاربرد نیز بسیار رایج است. زیرا اولاً به دلیل ضدزنگ بودن فریم آلومینیومی و همچنین جنس شیشه‌ای درب، به خوبی در برابر رطوبت مقاوم هستند، دوما لولا‌های محوری و پاشنه‌ای امکان نصب درب در ارتفاع بالاتر از سطح را فراهم می‌کند.
زاویه باز شدن درب  از 90 تا 180 و فقط از یک سمت است. در نظر داشته باشید که برای باز شدن درب  فضای کامل باید وجود داشته باشد. اگر فضایی که در اختیار دارید محدود و کوچک است، بهتر است از درب شیشه ای کشویی استفاده کنید.
2- درب شیشه ای ریلی یا کشویی
درب شیشه‌ای کشویی با عنوان درب شیشه‌ای ریلی نیز شناخته می‌شود. این نوع درب شیشه ایی از نظر سیستم باز شدن به گونه‌ای طراحی شده است که با حرکت روی یک ریل به سمت چپ و راست حرکت کرده و درب باز و بسته شود.
یکی از مزایای درب شیشه ایی ریلی نسبت به نوع لولایی، نیاز نبودن به فضا برای باز شدن درب است. کاربرد  درب‌های شیشه‌ای کشویی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب‌ است زیرا باز شدن آن‌ها نیاز به هیچ فضای اضافه‌ای ندارد.
یکی دیگر از مزایای درب شیشه ایی کشویی و ریلی، امکان استفاده از روکش آینه‌ای روی درب و استفاده به عنوان آینه قدی در فضاهایی مانند اتاق پرو لباس و مزون‌های لباس است.
 
البته در نظر داشته باشید که هرچند درب شیشه ایی ریلی نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای لولایی مدرن‌تر است و همچنین فضای کمتری اشغال می‌کند، اما به طور کلی خرابی آن به مراتب کمتر از درب‌های شیشه‌ای ریلی است. در هنگام بررسی مزایای درب شیشه ایی کشویی نسبت به لولایی باید این موضوع را مد نظر داشته باشید.
3- درب اتوماتیک شیشه‌ای
درب سریع شیشه‌ای یکی از محبوب‌ترین انواع درب شیشه ایی اتوماتیک سریع است که در مراکز تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلف درب سریع شیشه‌ای در پاساژ‌ها و مراکز خرید را می‌توان نصب کرد. دلیل محبوبیت انواع درب شیشه ایی در مراکز خرید و پاساژ‌ها ساختار شیشه‌ای آن است که آن سوی درب به راحتی قابل مشاهده است. این ویژگی در افزایش فروش و ترغیب افراد برای ورود به فروشگاه تأثیر به سزایی دارد. سبک‌های متفاوتی از درب اتوماتیک شیشه‌ای با توجه به ساختار وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‎‌کنیم.
الف) درب شیشه‌ای کشویی (اسلایدینگ)
این نوع درب سریع و پروفیل اسلایدینگ به دلیل خطی بودن جهت حرکت درب برای محیط‌های با فضای کم بسیار مناسب است. به دلیل کشویی بودن جهت حرکت درب، امکان بروز تصادف به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا می‌کند.
ب) درب شیشه‌ای گردان
کاربرد درب شیشه ایی گردان برای مکان‌های پرتردد بیشتر است. درب شیشه‌ای گردان علاوه بر کنترل عبور و مرور با داشتن سرعت مشخص، از ازدحام جلوگیری می‌کند.
ج) درب شیشه‌ای قوسی (Curve)
درب شیشه‌ای قوسی نوعی از درب‌های کشویی است که طراحی زیباتری دارد. این نوع درب‌ها در بخش ورودی ساختمان‌های بزرگ مانند هتل‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها مزیت درب شیشه‌ای قوسی نسبت به درب شیشه‌ای کشویی، طراحی زیباتر آن است. به طور کلی درب شیشه‌ای قوسی باید برای مکان‌هایی طراحی شود که فضای کافی برای نصب و اجرای این نوع درب سریع وجود داشته باشد.
د) درب اتوماتیک تاشو (اتوبوسی)
طراحی این نوع درب‌ها مانند درب‌های اتوبوس است و به همین دلیل است که در صنعت به اصطلاح به آن‌ها درب سریع اتوبوسی نیز گفته می‌شود. این نوع درب‌ها برای مکان‌هایی با ازدحام بالا و فضای کم که نیاز به قرار دادن چندین درب وجود دارد، بسیار مناسب‌اند. از مهم‌ترین قابلیت درب سریع تاشو این است که می‌توان آن را در حالت نیمه باز قرار داد.
ه) درب شیشه‌ای تلسکوپی
درب شیشه‌ای تلسکوپی برای مکان‌های عمومی و در مواقعی که نیاز به عبور چندین نفر به صورت هم‌زمان است طراحی می‌شود. این درب‌ها نسبت به درب‌های کشویی معمولی بیشتر باز می‌شوند و به همین دلیل امکان عبور چند نفر به صورت هم‌زمان از این درب‌ها وجود دارد.
تفاوت اصلی مشخصات فنی درب اتوماتیک سریع تلسکوپی و کشویی در باز شدن بیشتر لنگه‌های درب است. در درب‌های کشویی که به صورت دو لنگه و چهار لنگه طراحی می‌شوند، فقط 50 درصد امکان باز شدن درب وجود دارد. این در حالی است که درب‌های تلسکوپی به صورت 3 لنگه و چهار لنگه طراحی شده و در هر دو حالت فقط یکی از لنگه‌ها بسته می‌ماند و بقیه لنگه‌ها امکان باز شدن دارند. این بدین معنی است که در یک درب سه لنگه تلسکوپی، دو سوم فضای درب برای عبور و مرور باز می‌شود.
و) درب شیشه‌ای اتوماتیک مثلثی
درب شیشه‌ای مثلثی از نظر ساختار شبیه درب‌های کشویی است و تنها تفاوتی که وجود دارد، زاویه‌ی درب‌ها نسبت به یکدیگر است. در درب‌های کشویی، درب‌ها با زاویه 180 درجه نسبت به یکدیگر قرار دارند، اما در درب‌های مثلثی دو درب در کنار یکدیگر با زاویه‌ی کمتر از 180 قرار می‌گیرند. در این حالت ضلع سوم مثلث وجود ندارد و به دلیل قرار گیری دو درب در حالت زاویه دار به آن درب مثلثی گفته می‌شود.
مدرن بودن ظاهر درب شیشه ایی مثلثی جلوه‌ای بسیار زیبا و همچنین سبک جدیدی را برای ورودی‌ها و خروجی‌های ساختمان به وجود می‌آورد.
 مطالعه بیشتر: درب های اتوماتیک پارکینگ 


کاربرد درب شیشه ایی

کاربرد درب شیشه ایی با توجه به انواع مختلفی که دارند بسیار متنوع است از جمله ورودی ساختمان، درب ورودی پاساژ، جداسازی پاسیو و سالن در داخل منزل، استفاده در مزون‌های لباس و شو روم‌های تبلیغاتی، استفاده در اتاق‌های پرو و فروشگاه‌ها، جدا سازی بخش دوش حمام از رختکن و ... قابل استفاده هستند.
تقریباً هیچ محدودیتی برای کاربرد درب شیشه ایی در قسمت‌های مختلف ساختمان وجود ندارد، اما باید در نظر داشته باشید که اکثر سیستم‌های درب‌های شیشه‌ای موجود در بازار آب‌بندی نشده‌اند و به همین دلیل در برابر بخار هوا و گازها، عایق نیستند. این مسئله بدین معنی است که کاربرد درب شیشه ایی برای مکان‌هایی مانند سونا، اتاق‌های ایزوله و ... باعث هدر رفت بخار و انرژی می‌شود.

درب شیشه ایی و مزایای آن

یکی از شاخص‌ترین مزایای درب شیشه ایی ظاهر متفاوت آن است که باعث می‌شود جلوه‌ای بسیار زیبا به محیط داده شود. به دلیل امکان ورود نور از درب‌های شیشه‌ای، فضا روشن‌تر می‌شود و نیاز به صرف انرژی برای روشنایی محیط کاهش می‌یابد.
در درب‌های شیشه‌ای مدرن یک پوشش خاص روی درب‌ استفاده می‌شود تا ضمن ورود نور خورشید به محیط، از ورود اشعه ماورا بنفش جلوگیری شود. در نتیجه افراد می‌‌توانند بدون برخورد با اشعه مضر ماوراء بنفش از نور طبیعی در طول روز بهره‌مند شوند.
برخلاف تصور عام مردم در مورد محکم‌ نبودن درب‌های شیشه‌ای و کمتر بودن مقاومت آن‌ها، اما درب‌های شیشه‌ای از مقاومت قابل توجهی برخوردارند. از دیگر مزایای درب شیشه ایی در مقابل نفوذ رطوبت و زنگ‌زدگی مقاوم‌اند و به مرور زمان دچار پوسته پوسته شدن و همچنین زنگ‌زدگی نمی‌شوند.
درب‌های شیشه‌ای ضد سرقت در مقابل شکست کاملاً مقاوم‌اند و تحت هیچ شرایطی سارقان نمی‌توانند این درب‌ها را بشکنند.

درب اتوماتیک شیشه ای از انواع درب اتوماتیک است که با مصارف زیادی همراه بوده و در صنعت ساختمان بسیار پرکاربرد است. درب شیشه ایی با مزایای بسیاری که دارد ضمن زیبایی و نمای جذاب، از کارایی و دوام بالایی نیز برخوردار است. درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره به همین دلیل از بازار خوبی در میان تجهیزات ساختمانی بهره‌مند بود و خرید درب شیشه ایی این روزها راوج زیادی یافته است.

درب اتوماتیک شیشه ای را می‌توان در بسیاری از سازه‌های مدرن و امروزی مشاهده کرد. نوردهی بالا و نمای شیک درب شیشه ایی از دلایل اصلی کاربرد وسیع آن به‌شمار می‌آید. خرید درب اتوماتیک شیشه ای و کاربردها و خرید درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره از برندهای معتبر نیز در این سال‌ها رواج بالایی یافته و مورد توجه پیمانکاران ساختمانی قرار گرفته است.

درب اتوماتیک شیشه ای و اجزای سازنده 

در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای و نیز تهیه انواع درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره، اجزاء و قطعاتی به‌کار می‌رود که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

اپراتور یا بخش هدایت کننده درب اتوماتیک شیشه ای: بخش اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای از اجزای مختلفی مانند استابلایزر یا منبع تغذیه، موتور، قفل برقی، باتری و مرکز کنترل تشکیل شده است

 شیشه سکوریت مصرفی در درب شیشه ایی: شیشه اصلی‌ترین متریال در ساخت درب شیشه ایی اتوماتیک و کرکره است که نقش مهمی در خرید درب اتوماتیک شیشه ای ایفا می‌کند. انواع شیشه سکوریت مصرفی در درب اتوماتیک شیشه ای، با ضخامت و رنگ‌های متنوع امروزه در تولید این محصولات کاربرد دارند. این موضوع درب شیشه ایی را به گزینه ای جذاب برای کاربران تبدیل کرده و خرید درب اتوماتیک شیشه ای و نصب انواع درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره را به‌ یکی از مطرح‌ترین موارد انتخاب آنها تبدیل نموده است.

کاور: کاور یا پوشش گرداگرد درب اتوماتیک شیشه ای از اجزای مهمی در ساخت درب شیشه ایی است که از متریال آلومینیوم یا استیل تولید می‌شود. انتخاب ماده سازنده کاور در درب اتوماتیک شیشه ای بستگی به سلیقه کارفرما و مشتری مربوطه داشته و متناسب با دیگر اجزای نمای ساختمان انتخاب می‌شود.

کاور پشت دهنه درب شیشه ایی: این بخش از درب اتوماتیک شیشه ای نیز از اجزای مهم و تاثیرگذار در تولید درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره بوده و نقش مهمی هنگام خرید درب اتوماتیک شیشه ای دارد. 

درب  کرکره برقی از دیگر انواع درب های اتوماتیک است.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری
امروزه با کمتر شدن فضاهای ساختمانی و همچنین تغییرات سبک دکوراسیون، کاربرد درب شیشه ایی و درب اتوماتیک منحنی به عنوان جایگزین بسیار مناسب برای درب‌های قدیمی و سنتی بیشتر شده است. انواع درب شیشه ایی وجود دارد که هر کدام مزایا، کاربردها و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. اگر قصد خرید و نصب درب شیشه ایی برای ساختمان را دارید، می‌توانید برای مشاوره و کسب و اطلاعات بیشتر در مورد انواع درب شیشه ایی و تفاوت آن‌ها با یکدیگر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: نمای کرتین وال

مزایا و موارد کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای

 از درب شیشه ایی در موقعیت‌های مختلفی استفاده می‌شود که برخی از آنها عبارتند از:

 درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برای فروشگاه و مغازه‌های کوچک: 

خرید درب اتوماتیک شیشه ای برای فروشگاه امروزه به موردی متداول تبدیل شده و امروزه درب شیشه ایی مشتریان زیادی دارد. با وجود هزینه نسبتا بالای محصولات درب شیشه ایی، اما نقش درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره در بالا بردن ارزش مغازه را نمی‌توان نادیده گرفت. به این ترتیب با یک بار خرید درب اتوماتیک شیشه ای، نمای فروشگاه خود را تغییر داده و از زیبایی و کیفیت درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره بهره‌مند می‌شوید.

 درب اتوماتیک شیشه ای برای بانک‌ها: 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به نمای فوق‌العاده و ایمنی بالایی که دارند، گزینه مناسبی برای بانک‌ها و مراکز اداری محسوب می‌شوند. با خرید درب اتوماتیک شیشه ای و نصب آن در ورودی بانک‌ها، به‌دلیل عملکرد خودکار درب اتوماتیک شیشه ای، تردد افراد از درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره بسیار آسان شده و مراجعه کنندگان از سهولت و کارایی آن برخوردار می‌شوند.


مقالات مشابه

کیفیت ماندگار است

Aluminum door, window and facade